Windows 11 KB5015882 ve KB5015814 Güncellemeleri Başlat Menüsünü Bozuyor!

  Google News

Çeşitli raporlar ve Microsoft’un duyurusuna göre Windows 11 için yayımlanan KB5015882 ve KB5015814 yapılarındaki güncellemeler bazı kullanıcılar için büyük sorunlara sebep oluyor. En son yayımlanan iki güncelleme işletim sistemindeki bir hata nedeniyle Başlat menüsünü çalıştırmıyor.

En son yayımlanan KB5015882 isteğe başlı güncelleştirme, Windows 11’de bildirimler için bir dizi yeni özellikler getirdi bunlardan bir tanesi ise Odak Yardımı Özelliğinde yalnızca acil bildirimleri alabilme seçeneği eklendi. Bu yenilik Windows 10’da bulunan Rahatsız Etmeyin özelliğine benziyor.

KB5015882 yeni özellikler getirse de Başlat Menüsünü bozuyor!

Bir başka yenilik ise OOBE sırasında Windows 11 güncelleştirmelerini alma özelliği. Bu özellik sayesinde en son yayımlanan güncelleştirmeleri işletim sisteminin başlangıcında yüklemenizi sağlıyor fakat cihazınız güncelleme için uygun olduğunda çalışıyor. Her ne kadar yeni sürüm güzel yeniliklerle gelse de bazı kullanıcılarda Başlat menüsünü çalıştırmıyor.

Başlat menüsü hatasıyla ilgili raporlar çoğalıyor

Başlat Menüsü sıkıntılarıyla ilgili bazı kritik sorunlar olduğunu öne süren çok sayıda rapor mevcut ve gün geçtikçe yeni raporlar gelmeye devam ediyor. Yapılan testlerde mevzubahis güncelleme sonrasında Başlat Menüsü basıldığı zaman menünün açılmadığı gözlemlendi.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video