PC HocasıWindowsWindows 7 Hala 100 Milyondan Fazla PC’de Çalışıyor

Windows 7 Hala 100 Milyondan Fazla PC’de Çalışıyor

 

Microsoft, Windows 7 desteğini 2020 yılının Ocak ayında sonlandırmıştı, yaşlanan işletim sistemi geçen yıl içinde düşüşe geçmiş gibi görünürken, Windows 7 kurulumları geçen yılın son aylarında hafif bir artış göstermişti.

Bu noktada, en az 100 milyon bilgisayarın hala Microsoft’un artık desteklemediği Windows 7 işletim sistemini kullandığı görülüyor.

ZDNet tarafından açıklanan bilgilerde, Windows 7’nin dünya çapındaki bilgisayarların yüzde 20‘si tarafından hala kullanıldığı tahmin ediliyor. Farklı izleme şirketlerinden alınan bilgilere göre, bu en az hala 100 milyon kullanıcının Windows 7 kullandığı anlamına geliyor.

Bununla birlikte, Microsoft’un üstesinden gelmek isteyeceği bir diğer şey olan çok sayıda PC hala eski yazılım kullanıyor.

Windows 7 bu noktada on yıldan daha eski ve Microsoft, 2020’nin başlarında güncellemeleri ve güvenlik düzeltmelerini resmi olarak sonlandırdı. Bu durum, Windows 7 işletim sistemini sıfır gün açıklarından yararlanma ve saldırılara açık hale getiriyor.

Peki siz Windows 7 kullanıyor musunuz, Windows 7’den Windows 10‘a geçmeyi düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Osman Baytekin

Osman Baytekin

Bilinçli bir oyuncu olma yolunda ilerleyen, oyun meraklısı, bir PC Hocası editörü.

1 Yorum

  • Ben de windows 7 kullanıyorum ve gayet memnunum. İşletim sistemi 10 numara 10 yıldız.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video