Xbox Live Gold’da Kasım Ayının Bedava Oyunları Belli Oldu

Microsoft şirketinin Xbox oyun konsollarında sunduğu Xbox Live Gold hizmeti, her ay belli başlı oyunları bedava olarak abonelere sunuyor. Kasım ayında karşımıza çıkacak olan bedava oyunlar da netleşmiş durumda. Listeye baktığımızda dikkatimizi ilk olarak Battlefield 1 çekiyor. Ardından gelen Xbox 360 oyunlarının da, biraz eski fakat sağlam yapımlar olduğunu belirtelim.

Bedava Battlefield Mı? Severler...

Xbox 360 konsolundan beri Microsoft şirketi, Xbox Live Gold üyelerine her ay bedava oyunlar veriyor.

Xbox One'ın çıkmasıyla bu uygulamaya devam eden şirket, çoğu zaman rakibi Playstation Network'e oranla daha kaliteli oyunlar hediye etmesiyle konuşuldu.

Önümüzdeki Kasım ayı için karar kılınan oyunlara baktığımızda da, gerçekten kaliteli yapımlar gözümüze çarpıyor. Hâlâ güncel diyebileceğimiz Battlefield 1, Xbox Live Gold üyelerine armağan ediliyor.

Battlefield 5'in çıkışına haftalar kala alınan bu karar, oyuncuları yeni yapıma hazırlamak için yapılmış bir hamle olabilir.

Öte yandan Assasin's Creed'in de bedava sunulduğunu belirtelim. Altaïr Ibn-La'Ahad'ın hikayesine göz gezdirmek isteyen Xbox 360 ve Xbox One kullanıcılarını memnun edebilecek bir yapım olduğunu söyleyebiliriz. (Yine de 2'nin yerini tutmaz)

Bir diğer oyun olarak, Dante's Inferno seçilmiş. Cehennemin katları arasında fink attığımız, insanın psikolojisini bozabilecek nitelikte ağır bir atmosfere sahip olan oyun; oynanış stili itibarı ile God of War serisinin ilk oyunlarını andırmakta. Denemekte fayda var diyoruz.

Son olarak; listede Race the Sun yapımını görüyoruz. Flippfly LLC tarafından geliştirilen yapım; köşeli grafikleri ve arcade yapısı ile, bu türü seven oyuncuları memnun edebilir.

Kasım ayında bedava sunulacak Xbox Live Gold oyunlarından bahsettik. Şimdi hep birlikte, bu yapımların hangi tarihlerde yayınlanacağına bakalım.

  • Battlefield 1 - (1-30 Kasım)
  • Dante's Inferno - (16-30 Kasım)
  • Assassin's Creed - (1-15 Kasım)
  • Race the Sun - (16 Kasım - 15 Aralık)

Halihazırda EA Access üyesi iseniz, Battlefield 1'e zaten sahipsinizdir. Fakat EA Access üyeliğiniz yoksa ve bir Xbox Live Gold üyesiyseniz, Battlefield 1'i mutlaka denemenizi öneririz.

Xbox One'ın geriye uyumlu şekilde eski oyunları da çalıştırabilmesi, oyun kütüphanesini bir hayli genişletiyor. Oyun dünyasına son nesil bir konsol ile atıldıysanız, Assasin's Creed gibi onlarca başarılı yapımı Xbox One ile oynayabileceğinizi hatırlatalım.

İlgili Etiketler