PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerXbox Wireless Headset KulaklıkTanıtıldı!

Xbox Wireless Headset KulaklıkTanıtıldı!

 

Microsoft, yeni nesil oyunlar için tasarlanmış yüksek kaliteli bir kulaklık seti olan Xbox Kablosuz Kulaklığı duyurdu. Xbox konsolları için “sınıfının en iyisi ses ve sohbet performansı” getirdiği açıklanan Microsoft’un yeni kulaklıkları, uzamsal ses desteğiyle oyun oynamak için ince düşünülerek ayarlandı.

Kulaklık, Windows Sonic, Dolby Atmos ve DTS Headphone: X uzamsal ses teknolojisini kullanabilme özelliği ile sohbet ve günlük kullanım için düşük gecikmeli, kayıpsız sesi destekliyor.

Proje Mimarı ve Lider Erik Garcia kulaklık hakkında konuştu:

“Ses test odalarında kulaklığın farklı oda ortamlarında sesi nasıl yeniden ürettiğini karakterize etmeye ve anlamaya çalışırken çok zaman harcadık. Oturma odanıza, oyun odanıza ve yatakhane odanıza giriyor ve her tür ses için en iyi sesi vermesini istiyoruz. Aynı şekilde, ekip harika sesli sohbet ve arka plan gürültüsünü önlemek için hassas mikrofon sağlamak için oyun oynama üzerine çalıştı.”

Canlı sohbet esnasında odadaki diğer kullanıcıları rahatsız etmemeniz için akıllı mikrofon bu kulaklıkta mevcut durumda. Xbox Kablosuz Mikrofonlu Kulaklık, siz konuşmadığınızda mikrofonu kapatan bir otomatik sessize alma özelliğine sahip. Yedek olarak manuel bir sessize alma düğmesi de bulunuyor.

Kulaklık 99,99 Amerika Birleşik Devletleri Doları (89,99 GBP) fiyat etiketi ile satışa çıkacak. Ön siparişler bugün itibariyle başladı ve asıl satışlar 16 Mart’ta başlayacak.

Video