PC HocasıCep TelefonuXiaomi 12 Lite FCC’de Ortaya Çıktı: Bazı Özellikleri Sızdırıldı!

Xiaomi 12 Lite FCC’de Ortaya Çıktı: Bazı Özellikleri Sızdırıldı!

   

Çin merkezli teknoloji devlerinden Xiaomi, yeni nesil akıllı telefon ailesi Xiaomi 12’yi piyasaya süreli üç ay oldu ve aileye yeni modeller eklenmeye devam ediyor. Şu anda Ultra ve Lite modellerini tanıtılması bekleniyorken Lite modeli yakın zamanda tanıtılacak ve akıllı telefona ait modeller internete sızdırılmaya devam ediyor.

Xiaomi 12 Lite, şu ana kadar TKDN, EEC ve FCC sertifikasyon sitelerinden başarı ile geçti. 2203129G model numarasına sahip olan akıllı telefon, Qualcomm’un Snapdragon 778G yong setinden güç alacak ve 8GB RAM ile birlikte gelecek. Yazılım tarafında Android 12 işletim sistemini çalıştırırken kullanıcı arayüzü tarafında MIUI 13 sunulacak.

Akıllı telefon üç bellek seçeneğinde geliyor olacak; 6GB RAM/128GB Depolama Alanı, 8GB RAM/128 Depolama Alanı ve 8GB RAM/256GB Depolama Alanı. Çift SIM Kart yuvasına sahip olan akıllı telefon hakkında microSD kart yuvasının olacağına dair birçok söylenti mevcut henüz bir netlik kazanmadı.

Xiaomi 12 ve 12 Pro, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinden güç alırken Xiaomi 12X modeli Snapdragon 870 yonga setinden güç alıyor fakat 700 Euro liste fiyatına sahip bu da daha uygun fiyatlı Lite cihazına ihtiyacı tekrardan vurguluyor.

İnternete düşen birçok rapora göre Xiaomi 12 Lite, 6.55 inç boyutunda OLED ekrana sahip olacak ve arka tarafta üçlü kamera kümesine ev sahipliği yapacak. Arka tarafta 64MP çözünürlüğünde ISOCELL GW3 sensörüne ana kamera yer alırken bu ana kameraya ultra geniş açılı ve makro kameralar eşlik edecek.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/xiaomi-12-lite-fccde-ortaya-cikti-bazi-ozellikleri-sizdirildi-126107/ linkinden 18.05.2022 18:05:29 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial