Xiaomi 13 ile iPhone 14 Pil Karşılaştırması Yayınlandı

  Google News

Xiaomi 13, Android’in yeni kralı olur mu bilemiyorum ama tanıtım yakın. 1 Aralık tarihiyle beraber yeni seri de tanıtıma çıkmış olacak. Xiaomi cephesinde ise tanıtım etkinlikleri biraz erken başladı. Firma yeni telefon için yeni bazı bilgileri paylaşıyor. İlk olarak telefonda yer alacak işlemciler için paylaşım gelmişti. Şimdi ise CEO Lei Jun, Xiaomi 13 ile iPhone 14 pil karşılaştırma sonuçlarını paylaştı.

Weibo üzerinden paylaşılan sonuçlar heyecan yarattı. Bunun nedeni Android’in kralı olmaya aday yeni akıllı telefonun, iOS’un kralını geçmiş olması. Uzatmayayım ve paylaşılan karşılaştırmanın detaylarına geçeyim.

Xiaomi 13 ile iPhone 14 Pil Karşılaştırmasında Durum Ne?

Paylaşılan test sonuçları, pil kapasitesini göstermiyor. Zaten Xiaomi’nin amacı da bu değil. Açıklamalardan anladığımız kadarıyla firma, pil kapasitesi değil de pil dayanma süresine odaklanmak istiyor.

Kaçırmayın: Xiaomi’nin Yeni Telefonu için Tanıtım Tarihi Açıklandı

Aslında bakarsanız Apple’ın taktiği de tam olarak bu. Dikkat ederseniz Apple yeni iPhone tanıtımları sırasında pil kapasitelerini açıklamıyor. Pil kapasitelerini açıklamak yerine pil dayanma sürelerini paylaşıyorlar.

Xiaomi, pil kapasitelerini de açıklıyor ama muhtemelen bundan sonra ana odak noktası pil dayanma süresi olacak.

Xiaomi 13 ile iPhone 14 Pil

Paylaşılan test sonuçlarına geri dönecek olursak, Xiaomi 13 modelinin bu konuda ilk sırada yer aldığını görüyoruz. Xiaomi’nin yeni telefonu testten 1.37 skoru almayı başarmış. Yani 1 günün üzerinde bir pil dayanma süresi var.

Hemen arkasından gelen akıllı telefon ise iPhone 14 Pro Max. Yeni Max modelinin 1.28 skoru aldığını görüyoruz. Yine Apple’ın akıllı telefonu da 1 günü çıkarabiliyor. Asıl önemli olan ise Xiaomi’nin zirvede yer alması. Artık tanıtımdan sonra daha detaylı teknik verileri alacağız.

Ama pil süresi için asıl olarak kullanıcı testlerini beklemek lazım. Özellikle uzun kullanım testleri geldiği zaman daha detaylı değerlendirmeler yapabileceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video