Xiaomi 13

Xiaomi 13 ve MIUI 14 Tanıtım Tarihi Açıklandı

  Google News

Xiaomi için büyük lansman dönemi yaklaştı. Marka, bir süredir konuştuğumuz Xiaomi 13 amiral gemisi serisini tanıtacak. Bunun dışında yeni arayüz olan MIUI 14 sürümü de gelecek. Hem yeni akıllı telefonlar hem de yeni arayüz için tanıtım tarihi de artık resmi olarak açıklanmış durumda.

Weibo üzerinden paylaşılan afişlerle beraber tanıtım tarihi de resmiyet kazanmış oldu. Açıkçası sızıntıların doğrulandığını da belirtmek lazım.

Xiaomi 13 Ne Zaman Tanıtılıyor?

Paylaşılan posterlere baktığımız zaman yeni akıllı telefonun 1 Aralık 2022 tarihinde duyurulacağını görüyoruz. Ayrıca aynı gün MIUI 14 tanıtımı da gerçekleştirilmiş olacak.

Hem yeni arayüz hem de yeni akıllı telefonlar karşımıza çıkmış olacak. Bu arada bir soru işareti daha giderildi.

Posterlerde net olarak Xiaomi 13 ifadesinin yer aldığını görüyoruz. Geçtiğimiz hafta telefonun Xiaomi 14 serisi olarak gelebileceği iddia edilmişti. “13” için uğursuzluk inanışı nedeniyle bu serinin atlanabileceği söyleniyordu.

Xiaomi 13

Posterlerle beraber görmüş olduk ki sıra değişmeyecek. Yeni amiral gemisi akıllı telefonlarında isimlendirme, sıra atlamadan yapılmış olacak.

Kaçırmayın: Xiaomi’nin Yeni Telefonu 13 Pro Performans Testinde Gözüktü

Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden güç alacak ve Samsung 2K E6 ekranlarla donatılacak denen yeni amiral gemisi modelleri merakla bekliyoruz. Tanıtımdan sonra daha fazla özellik için paylaşım yapacağız. Tabii ki bir de MIUI 14 var. Bu yeni arayüz için de detaylara inmek gerekecek.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video