Xiaomi 13T

Xiaomi 13T için Çıkış Tarihi ve Fiyatı Gözüktü

  Google News

Xiaomi’nin amiral gemisini aratmayan telefon serisi “T” modelleri, çok yakında yeni bir üye daha kazanacak gibi duruyor. Zira bir süredir gündemde olan Xiaomi 13T modelinin tanıtım tarihi, beklediğimizden daha erken bir zamanı işaret ediyor.

Doğrudan Avrupa’da satışa çıkması beklenen akıllı telefon için özelliklerin de bir kez daha doğrulandığını söyleyebiliriz.

Xiaomi 13T Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Telefonun çıkış tarihi için bilgileri veren 4gnews oldu. Yayınlanan yeni rapora göre seri 1 Eylül tarihinde Avrupa için satışa çıkmış olacak. Muhtemelen tanıtımda yine aynı zamanda yapılmış olacak. Zira başta da belirttiğimiz gibi bu modelin ilk olarak Avrupa pazarında satışa çıkması beklenmekte.

Telefonun özelliklerine gelecek olursak, söz konusu seride amiral gemilerinde de kullanılan bir AMOLED ekran kullanılması bekleniyor. 6.67 inçlik AMOLED ekranda 1.5K gibi iddialı bir çözünürlük değeri olacak. Ayrıca yenileme hızı da 144 Hz seviyesinde olacak.

Xiaomi 13T

Bunun dışında modelin MediaTek Dimensity 9200+ işlemcisinden beslenmesi bekleniyor. Bu da demek oluyor ki yine amiral gemisi akıllı telefonlarla yarışa bir modelle karşı karşıya olacağız.

120W hızlı şarj özelliği, 5000 mAh değerinde batarya, 12 ya da 16 GB LPDDR5x RAM seçeneği gibi dikkat çeken özellikleri de olacak olan akıllı telefonun fiyatı için de 599 Euro başlangıç seviyesi iddiası var. Tabii ki bu bilgiler henüz net olmayan bilgiler. İddialar doğru çıkacak olursa, çok yakında bu bilgilerin de doğru olup olmadığını göreceğiz demektir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video