Xiaomi 13T Pro

Xiaomi 13T Pro için Geri Sayım Başladı

  Google News

Xiaomi, amiral gemisi akıllı telefonlara kafayı takmış gibi gözüküyor. Marka bir yandan orta segment modelleri canlandırmak için çalışmalarına devam ediyor olsa da bir diğer taraftan çok iddialı üst segment modellerin sayısı arttı. İşte Xiaomi 13T Pro modeli de bunlardan biri olacak.

Yeni üst seviye amiral gemisi modeli Xiaomi 13 Ultra ile beraber duyurulması ve global pazarda satışa çıkması beklenen telefon için bazı teknik özellikler de sızdı.

Xiaomi 13T Pro Özellikleri Neler Olacak?

Yeni akıllı telefonlar için sızıntı IMEI listelerine dayanıyor. Çinli kaynaklara göre aynı cihazı iki ayrı isimle göreceğiz. Telefonun Çin pazarındaki adı Redmi K60 Ultra olacak ve bu şekilde satışlar yapılacak.

Global pazarda ise isim 13T Pro olarak karşımıza çıkacak. Global pazarda telefonun bu isimle satılacak olması, ülkemize de bu isimle gelecek demek oluyor. İki telefon için model numaraları da ortaya çıkmış durumda.

Farklı isimlendirmelere göre belirlenen model numaralarında Redmi, 23078RKD5C numarasıyla anılırken 13T Pro ise 23078PND5G numaralandırmasıyla karşımıza çıkacak.

Xiaomi 13T Pro

Yeni amiral gemisi modellerden biri olarak değerlendirilecek akıllı telefonun teknik özellikleri açısından ise şu an için sadece işlemcisinin ortaya çıktığı gözüküyor.

Buna göre söz konusu modelde MediaTek Dimensity 9200 işlemcisi yer alacak. Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinin rakibi olarak gösterilen işlemci, amiral gemisi savaşlarında da sık sık karşımıza çıkmıştı.

Telefon için diğer detayların ve tanıtım tarihinin de çok yakında ortaya çıkmasını bekliyoruz. Kısa bir süre içerisinde tanıtım tarihi açıklanırsa, bu sürpriz olmaz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video