Xiaomi 14 Yeni Yüzüyle Bir Kez Daha Karşımızda

  Google News

Xiaomi’nin amiral gemisi serisi akıllı telefonları için yeni dönüm noktalarından biri olacak Xiaomi 14, sık sık yeni tasarım detaylarıyla karşımıza çıkıyor. Daha birkaç gün kadar öncesinde söz konusu akıllı telefonun tasarım çizgilerini ortaya koyan görseller yayınlanmıştı.

Bunun hemen sonrasında teknik özellikleri gösteren belgelerin ortaya çıktığını gördük. Şimdi ise söz konusu akıllı telefon için tasarımı bir kez daha gösteren taslak çizimler ortaya çıktı.

Xiaomi 14, Çok Benzer Bir Tasarımla Gelebilir

Sadece taslak çizimlerden yola çıkarak yeni akıllı telefonun tasarımına baktığımız zaman, söz konusu modelin eski seriler ile benzer bir tasarım ortaya koyacağını görüyoruz.

Arka kısımda yer alan kamera alanı ilk dikkat çeken tasarım detayı olacak. Bu kısımda ana kameraların üst üste yerleştirildiğini göreceğiz. Hemen yan bölümde ise diğer lens ve flaş ışığı yer alacak.

Telefonun ön bölümüne geçtiğimiz zaman ise yine ekran üzerinde kamera tasarımının devam ettirileceğini görüyoruz.

Xiaomi 14

Çok devrimsel bir tasarım değişikliğinden söz etmek mümkün değil. Tasarım konusunda aşağı yukarı aynı yapıda bir akıllı telefon görüyor olsak bile, teknik özellik açısından biraz daha iddialı bir akıllı telefon ile karşılaşacağımızı da belirtelim.

Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, 6.44 inçlik 1.5K çözünürlükte C7 OLED ekran, 120 Hz yenileme hızı, 90W’a kadar hızlı şarj gibi iddialı teknik özellikler görmeyi bekliyoruz. Yeni amiral gemisi modelinin ne zaman tanıtılacağı kısmı ise hala net olmamakla beraber beklenti bu yılın üçüncü çeyreğinde tanıtımın yapılacağı yönünde.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video