reklam
PC HocasıCep TelefonuXiaomi Mi Mix Alpha, Satışa Çıkıyor!

Xiaomi Mi Mix Alpha, Satışa Çıkıyor!

Xiaomi Mi Mix Alpha, surround ekran tasarımına sahip dünyanın ilk akıllı telefonu. İki taraflı ekran, kameraları barındırmak için akıllı telefonun arkasında 2,15 mm kalınlığında bir şerit içeriyor. Bu tasarım Xiaomi’nin %180 ekran/kasa oranına ulaşmasına izin verdi.

Xiaomi beyciğimizin gözleri kamaştıran bu cihazı ülkemizde çok fazla ilgi topladı ki ülkemiz içerisinde açılan her Xiaomi mağazısında sergiye bile çıktı. Hatta ülkemize gelen iki adet Xiaomi Mi Mix Alpha cihazından bir tanesi çalındı.

Bu kadar derin merakı ve ilgiyi üzerinde toplayan cihaz şirketin bir takım kararlar almasına sebep oldu. Xiaomi 23 Şubat itibari ile Hindistan’ın ilk 5G akıllı telefonu niteliğini taşıyacak olan Mi Mix Alpha’yı piyasaya süreceklerini resmi olarak açıkladı.

Mi Homes kısa süre önce cihazın Bangalore bölgesinde yer alan Embassy Tech Village ve Indiranagar mağazalarında satışa sunulacağını tweetlemişti:

Xiaomi Mi Note 10 Müthiş Kamera Performansı ve Objektiften Yansıyan Fotoğraflar

Mi MIX Alpha’yı bulabileceğiniz diğer mağazalar:

  • Ambience Mall, Gurugram
  • Mi Road, Jaipur
  • Pencap Bagh, Delhi
  • Madhapur, Haydarabad
  • Hindistan Alışveriş Merkezi, Noida
  • Güney Şehri, Kalküta
  • Infinity Alışveriş Merkezi, Mumbai
  • PMC, Chennai

Akıllı telefon, 12GB RAM ve 512GB depolama ile birlikte bir Snapdragon 855 Plus barındırıyor. Akıllı telefonun güç tarafında ise 40W kablolu hızlı şarj desteğine sahip 4.050 mAh nano silikon katot güç hücresi yer alıyor.

Üçlü kamera kurulumu, piksel boyutu 1,6 mikron olan 1 / 1,33 inç sensör olan büyük bir 108MP Samsung ISOCELL Bright HMX kamera sensörü içerir. Kurulum ayrıca 117 derece FoV ve 12MP derinlik sensörüne sahip 20MP ultra geniş kamera içeriyor. Bu kamera sensörleri safir cam koruması ile korunuyor.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz