PC HocasıCep TelefonuXiaomi’den Katlanabilir Telefon Geliyor!

Xiaomi’den Katlanabilir Telefon Geliyor!

 

Akıllı telefon pazarı azaldıkça OEM markalar üst düzey farklılaşmış cihazları piyasaya sürmek için acele ediyor. Xiaomi ise bu yıl çıkaracağı bir telefon ile Samsung’un Galaxy Z Flip, Motorola’nın ise Motorola Razr telefonu ile rekabet edecek gibi görünen çok ilginç bir telefonu piyasaya sürmeyi planlıyor gibi görünüyor.

2019 yılının Aralık ayında şirket, çok benzersiz bir kamera sistemini barındıran ve katlanabilir bir ekrana sahip olan kapaklı cep telefonu hakkında bir tasarım patenti için başvuru yapmıştı. Patent başvurusuna baktığımızda cihazın ama şeması Galaxy Z Flip’in dikey eksende açılıp kapanmayı barındırıyor.

Aralık 2019’da şirket, çok benzersiz bir kamera sistemine sahip katlanabilir bir ekrana sahip kapaklı bir cep telefonu olan yukarıdaki cihaz için bir tasarım patenti için başvuruda bulundu.

Cihazın kamera bölümü dönen bir yuva üzerinde ekranın üstüne yerleştirilir, böylece hem normal fotoğraf çekmek hem de selfie çekmek için kullanılabilir.

Kamera kısmının epey bir çıkıntıya sahip olmasının yanı sıra telefonun ahize kısmı oldukça şık ve incedir ve aynı zamanda cihaz katlandığı zaman hiçbir çıkıntının ortada kalmadığını görebiliriz. Patent bize, tıpkı Galaxy Z Flip’te olduğu gibi harici bir ekranın var olup olmadığını netleştirmiyor.

Patenti ortaya çıkaran LetsGoDigital, aynı dönen kameranın son zamanlarda diğer Xiaomi tasarım patentlerinde de göründüğünü ve şirketin böyle bir cihazı piyasaya sürmeyi ciddi şekilde düşündüğünü belirtti.

Cihazı merak ediyorsanız, patent hakkında sızdırılan 48 görselin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

İstanbul'da yaşayan bir teknoloji editörü, aynı zamanda UI/UX/Graphic Designer

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz