Xiaomi’nin En Çok Satan Akıllı Telefonu Belli Oldu

  Google News

Xiaomi Grup Başkanı Liu Weibing, geçtiğimiz günlerde akıllı telefon bölümü için önemli bir açıklama yaptı. Liu Weibing tarafından yapılan açıklama, markanın en çok sattığı Redmi ve Xiaomi modelini de ortaya çıkarmış oldu.

Sadece en çok tercih edilen akıllı telefonları değil, bunun yanında bu telefonların neden tercih edildiği konusunda da açıklamalara yer verildi.

Xiaomi’nin En Çok Satan Akıllı Telefonu Hangisi?

Liu Weibing tarafından yapılan açıklamaya göre en çok satan akıllı telefon amiral gemisi modeli olan Xiaomi 13 akıllı telefonu. Tabii ki bu doğrudan Xiaomi cephesinde karşımıza çıkan akıllı telefon.

İşin bir de Redmi tarafı var. Redmi kısmında en çok satan akıllı telefon ise Redmi K60 olarak duyuruldu.

Gelelim bu telefonların neden çok fazla satış elde ettiği kısmına. Xiaomi 13 modelinin yüksek satış rakamlarına ulaşmasının nedeni kamera olarak belirtildi. Kullanıcılar telefonun kamerasını başarılı buldukları için bu modeli tercih ediyor.

Xiaomi’nin En Çok Satan Akıllı Telefonu

Diğer taraftan Redmi K60 akıllı telefon modelinin çok tercih edilmesinin nedeni ise oyun performansı olarak gösterildi. Liu Weibing tarafından verilen bilgiye göre söz konusu modelin yüksek oyun performansı, mobil oyun tutkunlarının ilgisini çekiyor ve haliyle telefonun satışları da yükseliyor.

Xiaomi’nin En Çok Satan Akıllı Telefonu

İki model için de yapılan açıklamalar bu şekilde. Telefonların tam oloarak satış adetleri ne seviyede ya da rakiplere göre durumlar nasıl gibi konular ise şimdilik cevapsız olarak kalan konular. Bunlar için mali dönem rapor açıklamalarını beklemek gerekecek.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video