Xiaomi 14

Xiaomi 14 Tasarımı Net Bir Şekilde Görüntülendi

  Google News

Amiral gemisi akıllı telefon yarışında Xiaomi’nin en güçlü silahlarından biri olacak Xiaomi 14 için geri sayıma geçildi. Yeni akıllı telefon Kasım ayında tanıtıma çıkacak. Bu süreçte söz konusu akıllı telefon için sızıntıların da yoğunlaştığı bir gerçek.

En son belli başlı teknik özellikler sızdırılmıştı. Şimdi ise yeni akıllı telefona ait olduğu belirtilen ilk görseller yayınlandı. Görsellere bakacak olursak akıllı telefon tasarım anlamında tanıdık bir yüz sunacak.

Özellikle kamera anlamında yeni modelin yerleşiminin eski seriyle bir hayli benzer gözüktüğünü belirtelim.

Xiaomi 14 Neler Sunacak?

Telefon yukarıda da söylediğimiz gibi tam bir amiral gemisi modeli olacak. Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisinden güç alacak olan akıllı telefon RAM kısmında 12 GB ve 8 GB seçeneklerini sunacak.

Modelde ekran kısmında ise C7 OLED ekran göreceğiz. 120 HZ yenileme hızlarına çıkacak ekran 1.5K çözünürlük değeri sunacak ve boyutu da 6.44 inç seviyesinde olacak.

Böyle bakıldığı zaman teknik açıdan bir hayli iddialı gözüken Xiaomi 14 modelinin kamera özellikleri açısından da kendisini kanıtlaması bekleniyor.

Xiaomi 14

Telefonda 50 MP değerinde 1/1.28 inçlik Sony IMX 878 ana kamera yer alıyor olacak. İkinci kamerada beklenti 50 MP değerinde 3X yakınlaştırma sunan JN1 telefoto kamerasının sunulması. Ek olarak bir de ultra geniş açılı sensör göreceğiz.

Tabii ki şimdilik net fiyat bilgisi gibi bilgiler ortaya çıkmış değil. Bunlar için de yine yeni açıklamaları bekleyeceğiz. Resmi tanıtımında Kasım ayında yapılmasının beklendiğini hatırlatalım.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video