PC HocasıArama MotorlarıYandex Artık MSN’nin Arama Motoru Oldu

Yandex Artık MSN’nin Arama Motoru Oldu

 

Yandex ve MSN aralarında yapmış olduğu Arama Motoru anlaşması ile artık MSN‘nin web sitesi üzerinden Yandex Arama Motoru ile aramalar yapılacak. Sonuçlar Yandex’in kendi web adresi üzerinden çekilerek trafik yönlendirilecek.

Microsoft Onayladı, Yandex Eklendi

Türkiye ve Rusya başta olmak üzere bir çok bölgede artık MSN.com üzerinden Yandex arama motoru kullanılarak aramalar yapılmaya başladı. Microsoft ve Yandex‘in yaptığı anlaşmada Edge ve Internet Explorer tarayıcıları varsayılan arama motoru ve açılış sayfasını da Yandex olarak değiştirdi.

Bu durum Yandex için güzel bir trafik kaynağı olurken, ne kadarlık bir kazanç anlaşması yapıldığı konusunda herhangi bir bilgilendirme bulunmuyor.

msn-yandex

Microsoft’un Yandex’i onaylaması ile birlikte bugünden itibaren artık Msn.com üzerinden Yandex‘e trafik akışı başlamış durumda.

Yandex‘i Msn üzerinden kullanan ülkeler arasında Türkiye, Rusya, Kazakistan, Ukrayna ve bölgedeki bir çok ülke bulunuyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda Yandex bu trafikten ne kadarlık bir kazanç elde edecek biz de merakla bekliyoruz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/yandex-artik-msnnin-arama-motoru-oldu-5111/ linkinden 28.10.2021 17:10:47 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad