Yapay Zeka ile Sohbet Edebilmek Mi: ChatGPT ile Tanıştınız mı?

  Google News

Son günlerde yapay zekalar günlük hayatımızın tam ortasına yerleştik desek yalan olmaz çünkü son zamanlarda yapay zekaya resimler çizdirmek özellikle kendi resmimizi çizdirmek, resimlerimize yapay zeka sayesinde ufak dokunuşlar yapabilmek mümkün. Peki bir yapay zeka ile sohbet edilmek mümkün mü diye sorarsınız “Evet” mümkün.

OpenAI tarafından geliştirilen GPT-3’ün bir önizleme versiyonu halka açıldı ve bu yapay zeka ile dilediğiniz her dilde, dilediğiniz her konuda sohbet edebilme imkanınız mevcut. ChatGPT’ye bir şiir yazmasını isteyebilir ya da bir yazılımcıysanız hatasını çözemediğiniz bir kodu düzelttirebilirsiniz.

ChatGPT nasıl kullanılır?

ChatGPT tıpkı bir mesajlaşma uygulaması gibi basit bir arayüze sahip ve sizin yazdığınız her bir cümleye karşılık verebiliyor. ChatGPT’yi kullanmak ise bir sosyal medya hesabı oluşturmak kadar basit. chat.openai.com adresine girerek bir hesap oluşturmanız gerekiyor ve ardından platforma erişim sağlayabiliyorsunuz.

İster Google isterseniz de Microsoft hesabınızla oturum açabilirsiniz. Oturum açtıktan sonra ChatGPT’ye eriştiğinizde kullandığınız kelimeleri iyi seçmeniz gerekiyor çünkü yapay zeka son zamanlarda yöneticiler tarafından kısıtlandırıldı, sebebi ise insanların yapay zekayı köle gibi kullanarak dilediğini yaptırması.

Bu kısıtlamalar sonucunda zaman zaman “network error” hataları “too many requests” gibi çok sayıda istek hataları alabiliyorsunuz fakat ne sorarsanız sorun çok güzel bir biçimde açıklama yapabiliyor.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video