Yeni iPhone 6C’nin Teknik Özellikleri Sızdırıldı

  Google News

Geçen hafta iPhone 6C üzerinde Apple’ın çalışmalar yaptığı ve yakın zamanda duyuracağı konusunda iddiaların olduğu belirtilmişti. Bu hafta ise iPhone 6C‘ye ait olduğu iddia edilen sağlam kaynaklardan teknik özellikler sızdırıldı.

iphone-6c

iPHONE 6C SIZDIRILAN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Aslına bakacak olursanız teknik özelliklerin kesinleşmeden bu şekilde tahmini değerlerini yayınlamaya karşıyız. Ancak bir kaç sağlam kaynak birleşerek yayınlamış oldukları içerikler genellikle doğrulanabilecek niteliklerde olduğu için bu haberimizde yer verme kararı aldık.

İşte iPhone 6C’nin tahmin edilen teknik özellikleri

İşlemci: A8 ( Şuan sadece iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’da bulunuyor )

Kablosuz Bağlantı: 802.11ac

Bluetooth: 4.1

RAM: 1 GB

Kalınlık: 5.7 mm

Ekran Çözünürlüğü: 750 x 1334

Ekran: 4.7 inç 441 ppi

Tahmin Edilen Satış Fiyatı: 2200 TL

Yukarıdaki iPhone 6C teknik özelliklerini okurken şaşırmış olabilirsiniz. Ancak Apple ekibi sürekli olarak fahiş fiyat artışlarının önünü kesmek amacı ile yeni telefonunu orta seviyeli olarak kullanıcılara duyuracak.

Yani iPhone 6C‘nin fiyatı beklenenden daha düşük olabileceği gibi, son çıkan iPhone 6 serilerinden daha çok tutacağını tahmin ediyoruz.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

  • Bak eğer bu teknik özelliklerdeyse alırım iphone 6c yi diğerleri ne öyle lan 4500 tl iphone mi alınır

    • Merhabalar,

      Açıkçası iPhone 6 serisinin çok pahalı olmasından biz de yakınmaktayız. O kadar pahalı bir telefona o paranın verilmemesi gerektiğini düşünüyoruz 🙂

      iPhone 6C fiyatı kesin olarak yayınlandığında tekrar konuyu güncelleyeceğiz 🙂

  • Gerçekten bu özelliğe sahipse o paraya yazık olur venüs v3 bunu özellik olarak ezer geçer

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video