PC HocasıOtomobilYeni Nesil Elektrikli Otomobil Porsche-Mission E, Nürgburgring Pistine Ayak Bastı

Yeni Nesil Elektrikli Otomobil Porsche-Mission E, Nürgburgring Pistine Ayak Bastı

 

Otomobil sanayisinin ileri gelen isimlerinden Porsche, geleceğin otomobilleri hakkında bizlere ışık tutan elektrikli otomobili Mission E’ yi geliştirmeye devam ediyor.

Kısa bir süre öncesinde bu otomobil, yapımı 1927 yılında tamamlanan ve günümüze kadar çok sayıda büyük çaplı yarışa ev sahipliği yapmış Nürgburgring pistine ayak bastı.

Oldukça İddialı Görünüyor

Tamamen elektrikli otomobil olarak tarif edilebilen Porsche’nin Mission E modeli, şirket için büyük önem arz ediyor. Klasik Porsche  çizgisini bozmadan, motor bölümünde ciddi bir değişikliğe giderek geleceğe ışık tutan Porsche yetkilileri, yeni nesil otomobilleri için özenle çalışmaya devam ediyor. Üzerinde 1400 kişinin çalıştığı yeni model olan Mission E, yapılan resmi açıklamalara göre 2019 yılında yollara çıkacak.

Verilen bilgilere göre tam dolu batarya ile 500 km menzile sahip olan ve 0 km’den 100 km hıza 3.5 saniye kadar kısa bir sürede çıkabilecek olan araç, efsane olarak nitelendirilebilen Nürburgring pistinde turlarken görüntülendi. 

L’Automobile Magazine tarafından meraklılarına sunulan video, oldukça heyecanlandırıcı. 80 bin dolar fiyat etiketine sahip olacak olan yeni nesil otomobil, şimdiden pek çok meraklı gözü üzerine çekmiş bulunmakta.

Bataryalarının sadece 15 dakika içerisinde %80 oranında doldurulabileceği rapor edilen araç, bunu Porsche şirketinin yeni nesil şarj istasyonları ile yapabilecek. Berlin’ deki yeni ofisine dünyanın ilk 800 voltluk şarj istasyonunu kuran şirket, geleceğe şekil verecek bir adım peşinde olduklarını gösteriyor.

Ülkemizde bu otomobilleri ne zaman görebiliriz, görsek de şarj edebilir miyiz, bilmiyorum. Fakat bu tür atılımları destekliyor ve daha temiz bir doğa için bu tür teknolojik gelişmelerden mutlu olduğumu belirtmek istiyorum.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video