PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerYeni Nesil Moto 360, Snapdragon 4100 ile Gelebilir

Yeni Nesil Moto 360, Snapdragon 4100 ile Gelebilir

 

İşlemci devlerinden Qualcomm’un yeni Snapdragon Wear 4100 işlemcisine sahip ve piyasaya sürülmek üzere planlanmış bir Motorola Wear OS akıllı saati sızdırılmış olabilir (9to5Google aracılığıyla). Eğer sızan fotoğraflar gerçek ise ve sadece işlenmiyorsa, bir sonraki Moto 360’ın (veya her ne isim verilirse) öncekinden önemli ölçüde daha iyi performans gösterebileceğinin ve 28 nm’lik bir işlemciden geçişin getirdiği verimlilik kazanımlarından bazılarını alabileceğinin bir işareti olabilir.

2019 yılında piyasaya sürülen Moto 360, 2016 yılında tanıtılan Qualcomm Snapdragon 2100 işlemciye kıyasla sadece küçük bir güncelleme almış olan Snapdragon Wear 3100 işlemciyi kullandı. Qualcomm’un yeni 4100’ü işlemcisi yüzde 85 daha hızlı işlemciye, iki buçuk kat daha hızlı ekran kartına sahip olduğunu iddia etmesine rağmen ve yüzde 25 daha fazla pil ömrü vaatleriyle, piyasada gerçekten çipi olan tek bir saat var gibi görünüyor.

Potansiyel saati gösteren (ve aynı zamanda bir kablosuz şarj bobini gösteriyor gibi görünen) sızıntı, diğer üç akıllı saatin yanında bir yatırımcı sunumunda bulundu. Bir Reddit kullanıcısı TheMacJezza görüntüleri yakınlaştırıp derinlemesine incelediğinde, “Snapdragon Wear 4100” işlemcinin var olduğunu gördü.

3

Motorola aslında Moto markalı akıllı saatleri kendisi yapmıyor. İsim, 2019 yılında üçüncü nesil Moto 360’ı piyasaya süren eBuyNow adlı bir şirkete lisanslandı. EBuyNow, daha önce Moto markalı donanımın ayrıntılarını içeren bir yatırımcı sunumunda yer alan 9to5Google’a göre CE Brands adlı başka bir şirketle birleşti.

Video