Yeni Peugeot 408

Yeni Peugeot 408 Türkiye Fiyatı Açıklandı!

  Google News

Peugeot, yeni tasarım dilinin sınırlarını zorladığı aracı yeni Peugeot 408 için beklediğimiz haberi verdi. Türkiye lansmanından sonra aracın Türkiye satış fiyatları da açıklandı. Son dönem araç fiyatları açısından bir değerlendirme yapacak olursak, söz konusu model makul kabul edilecek bir fiyatla satışa çıktı diyebiliriz.

Herhangi bir stok sorunu yaşanır mı ya da araca ulaşmak ne kadar olur bilemeyiz ama gelin bir fiyatlara bakalım.

Yeni Peugeot 408 Türkiye Fiyatı ve Paketler

Yeni 408 ülkemizde 2 ayrı paket seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Allure ve GT paketi seçenekleri. İki paket seçeneğinde de 1.2 PureTech motor kullanıldığını göreceğiz. 130 beygirlik motor 8 ileri EAT8 otomatik şanzıman seçeneğiyle sunulacak. Sonrasında aracın farklı versiyonlarının da ülkemizde yer almasını bekliyoruz.

Yeni Peugeot 408

Özellikle elektrikli modelin yakın zamanda geleceği söyleniyor. Fakat diğer seçenekler için şu an için çok fazla bir bilgi söz konusu değil.

Bunun dışında GT versiyonda ek olarak Matrix LED farlar, 19 inçlik GRAPHITE jantlar gibi artıları gördüğümüzü de belirtelim. Gelelim aracın fiyatlarına.

Yeni Peugeot 408

Versiyon Fiyat
1.2 PureTech 130 beygir Allure 1.110.000 TL
1.2 PureTech 130 beygir GT 1.283.000 TL

Lansman fiyatları olarak açıklanan bu fiyatların dışında Mart ayına özel bir de kredi fırsatı sunulduğunu eklemiş olalım. Mart ayının sonuna kadar yeni modeli tercih edecekler için 240 bin TL için 12 ay vadeli kredide %0.99 faiz imkanı sunuluyor. Fakat dediğimiz gibi stok gibi konular için bilgiler yok.

Güncelleme: Araç için resmi site üzerinden bir online satış yapıldığını gördük. Online satış stoklarının da çok kısa bir süre içerisinde tükendiği konusunda bilgi verilmiş durumda. Markanın resmi sayfası üzerinden satış takip bölümünü kullanarak, ön sipariş takibi de yapılabiliyor. Fakat ne kadar stok geldi ya da stokların ne zaman yenilenecek gibi soruların cevapları da yok.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video