PC HocasıHaberlerYeni Xbox One S Fiyatı ve Özellikleri Nasıl Olacak ?

Yeni Xbox One S Fiyatı ve Özellikleri Nasıl Olacak ?

 

Teknoloji’ye giderek ayak uydurmak zorlaşırken, Xbox One‘ın en yeni versiyonu Xbox One S internette yayınlandı. Gerçekleştirilecek olan basın toplantısından önce Xbox One S tasarımını görmek bir hayli güzel gelse de, yeni versiyonun 4K desteğine sahip olacağı kesinleşti.

Xbox One S Özellikleri Nasıl Olacak ?

Teknik özelliklerden önce oyun konsolunun tasarımındaki değişiklikler göze çarpıyor. Özellikle beyaz görünümünün altında yatan ızgara sacı bizi bitirdi. Playstation 4‘ün tasarımı ile karşılaştırıldığında Xbox One S gerçekten çok daha göze çarpan ve oyunculara hitap eden bir tasarım olmuş.

Beyaz gövdesi ve tasarımı iş yapmayacak tabii ki. Bir de Xbox One S sürümünün teknik özellikleri oyuncuların en çok beklediği detaylar arasında. Xbox One S teknik özellikleri arasında 2 TB depolama alanı, 4K ve HDR video oynatabilme desteği, Dikey duruş kabiliyeti ve %40 daha küçük yapısı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Xbox One S versiyonu bugün başlayan E3 fuarında kullanıcılara tanıtılması bekleniyor. Cihazın teknik özellikleri hakkında detaylar yayınlanmaya devam ettiği sürece sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

Neden Xbox One S Deniliyor ?

Aslına bakarsanız yeni duyurulan Xbox One Slim modeline “S” harifini takan şeyin %40 daha küçük olmasından kaynaklandığını belirtelim. Yani İngilizce’de Slim anlamına gelen “İnce” kelimesi Xbox One S modeline uygun görülmüş.

Xbox-One-Slim
Xbox One S modelinin yurtdışı satış fiyatının 350 dolardan satılacağı belirtiliyor. Türkiye fiyatının ise tahmini olarak 1499 TL + KDV olacağını söyleyelim.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/yeni-xbox-one-s-fiyati-ve-ozellikleri-nasil-olacak-21791-10280/ linkinden 16.06.2021 07:06:57 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

6 Yorum

 • Hocam ikisinide kullanmadım konsollardan ama yeni ps iyi gibi duruyor sonye daha cok güveniyorum ancak neden güvendiğimi de bilmiyorum. Bunlar da iyidir ama gidip sony alirim alacak olsam..

  • Microsoft’a neden güvenmiyorsun, adamlar da dünya devi her türlü garantiyi sunuyorlar kardeşim

    • Denemediğin içindir o, denesen aslında testerlar filan var AVM’lerdeki Teknoloji marketlerinde bakarsın hoşuna gider..

     • Konsola alissam alicamda farenin yerini tutmuyor joyistik hocam 😀

 • efso yakışmış valla Xbox One Slim olarak mı geçecek şimdi piyasada ? Fiyatı 1699 TL olabilir bence

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video