yeni Xbox Series X/S

Yeni Xbox Series X/S Konsolları Sızdırıldı

  Google News

Konsol satışlarında Sony’nin arkasında kalsa da ciddi bir kullanıcı kitlesine de sahip olan Microsoft, kısa süre sonra bu kitleyi biraz daha geliştirmek için adımlar atacak gibi duruyor. Son sızıntılara göre yeni Xbox Series X/S modelleri yakın zamanda karşımıza çıkabilir.

Kısa süre önce internete yayılan belgelere göre yeni oyun konsollarında ciddi değişikliklerin olduğunu da göreceğiz. Özellikle Xbox Series X modelinde önemli değişiklikler kapıda diyebiliriz.

Yeni Xbox Series X/S Konsolları Neler Sunacak?

Sızan belgelere göre Xbox Series X, Brooklyn kod adlı yeni versiyonuyla gelecek. Bu versiyonda tasarım tamamen değişecek ve artık silindir şekline geçiş yapılacak.

CD girişi gibi fiziksel donanımların da yer almayacağı konsolun, yeni nesil USB Type C ile beraber geleceği de ortaya çıkan bilgiler arasında. Tabii ki disk yeri değiştirildiği için konsolun, depolama alanının da değiştirilmesi gerekecek. Başlangıç olarak sunulacak depolama alanının 2 TB seviyesinde olacağı da bilgiler arasında. Farklı seçeneklerde bu miktar ne kadar artış gösterecek onu zamanla göreceğiz.

Bluetooth 5.2 desteği, WiFi 6E desteği gibi önemli artılarının yanında yeni Xbox Series X, %20 seviyelerinde daha az enerji harcayacak. Mevcut modellere göre de %15 seviyesinde daha iyi bir performans sunduğunu göreceğiz.

yeni Xbox Series X/S

Bunu sağlamak adına Microsoft, 6 nm üzerinden yükselen yeni bir işlemci birimi kullanacak.

449 dolarlık fiyatı ile satışa çıkacağı söylenen yeni Xbox Series X modeli için satışa çıkışın ne zaman olduğu konusu net olmasa da sızıntılara göre yeni seri 2024 yılının başlarında ortaya çıkarılacak.

Xbox Series S için Neler Değişecek?

Biraz daha az değişiklikle göreceğimiz Xbox Series S, yine dikdörtgen formunda olacak. 1 TB depolama alanı, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2 ve %20 daha az güç tüketimi, konsolun yeni özellikleri arasında karşımıza çıkacak.

yeni Xbox Series X/S

Bu versiyonda fiyatlandırmanın ise 299 dolar seviyesinde olması bekleniyor. Ayrıca yine net olmamakla beraber söz konusu modelin satışa çıkacağı tarihin ise Ağustos 2024 olarak işaret edildiğini belirtelim.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video