PC HocasıHaberlerYerli Eğitim Uçağı Hürkuş Motor Testini de Geçti

Yerli Eğitim Uçağı Hürkuş Motor Testini de Geçti

   

Milli eğitim uçağımız Hürkuş, gerçekleştirilen testlerden başarı ile geçmeye devam ediyor. Dün gerçekleştirilen motor testinde 9 bin metre yükseklikte motorları durduruldu. Testi başarı ile geçen Hürkuş‘un o anları videoya yansıtıldı.

9 Bin Metrede Motor Testi

Yerli ve milli eğitim uçağı olarak bilinen Hürkuş, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından geliştirilmiş ve tasarım dahil her yerinde imzası bulunan uçağın bugün testi gerçekleştirildi. 9 bin metreye çıkarılan Hürkuş, ardından motoru durdurularak serbest dalışa geçirildi. 4 bin metreye kadar bu şekilde devam eden Hürkuş, tekrardan motoru başarı ile çalıştırarak testi geçti. Geçtiğimiz aylarda da yapılan testlerde Hürkuş hız rekoru kırarak gözleri üzerine dikmişti.

Yapılan teste Airstart veriliyor. Bu test sırasında uçağın havada tüm motorları durdurularak sadece kuş gibi süzülmesi sağlanıyor. Belli bir mesafeye yaklaştıktan sonra tekrardan motorlar çalıştırılıyor. Hürkuş bu işlemi tam 13 kez başarı ile yaparak testi geçti. 1.600 beygir gücüne sahip Hürkuş, saatte 574 kilometre hız yapabiliyor. Gerçekleştirilen motor testini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/yerli-egitim-ucagi-hurkus-motor-testini-de-gecti-21757-9974/ linkinden 27.01.2022 16:01:09 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner