reklam
PC HocasıHaberlerZynga, FarmVille’yi 11 yıl aradan sonra kapatıyor!

Zynga, FarmVille’yi 11 yıl aradan sonra kapatıyor!

19 Haziran 2009 tarihindeki çıkışından bu yana tam 11 yıl geçen FarmVille, 3 ay sonra oyunculara veda edecek. FarmVille, çıkışından sonra Facebook oyunları arasından en popülerler listesine girip orada kendine kalıcı bir yer edindi.

FarmVille, 3 ay sonra oyunculara veda edecek!

31 Aralık 2020 tarihinde kapatılacak olan FarmVille, Zynga‘nın geliştirdiği oyunlar arasında en popüler olanları arasındaydı. Oyunun kapatılmasının en büyük sebebi Flash Player‘ın 2020 yılının sonunda web tarayıcıları üzerindeki desteğinin kesileceğinden kaynaklanıyor.

Flash Player‘ın web tarayıcıları üzerindeki desteğinin kesiliyor olmasından dolayı hepimizin bildiği “kraloyun ve oyunlar1” gibi oyun sitelerinin de sonunun geleceği ne yazık ki kaçınılmaz bir son oldu.

Microsoft Ekibi, Temmuz 2021'de Ofis Hayatına Yeniden Dönecek

Facebook üzerindeki yüzlerce popüler oyun da Flash Player‘ın web tarayıcıları üzerindeki desteğinin kesiliyor olmasından dolayı kapatılacak çünkü Flash Player destekli hiçbir oyun 2021 yılından itibaren oynanamayacak.

FarmVille, 2009 yılında çıkış yaptıktan tam 5 yıl sonra yani 2014 yılında FarmVille 2 yayınlandı. Şimdi ise yakın zamanda FarmVille 3‘ün mobil platformlar için geleceği açıkladı.

Yazar Hakkında

Arif Acar

Arif Acar

Basketbol aşığı, amatör tenis oyuncusu ve ortalama düzeyde bir video oyuncusu.

1 Yorum

  • farmvill ıyunu kapıtılmıyor lancer+ı yükleyip hesabınızla oynayabilirsimiz ancak 2020nin sonunda yüklenmeyen bütün hesaplar silinecek

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Advertisement