11 Yaşındaki Gülnür Karakuzu Eğlence Sokağı

Okumuş olduğunuz satırlar ne bir teknoloji, ne bir haber, ne de bir ürün incelemesi içeriyor. Okuduğunuz bu satırlar tamamen Gülnür Karakuzu için ayrıldı. Belki de olaydan haberi olan veya olmayan bir dünya kişi bulabiliriz hiç sorun değil. Asıl sorun, birkaç gün önce YouTube'da Eğlence Sokağı adında kanal açıp, kendi kendine videolar çekmeye başlayan bu güzel kalpli kardeşimize yapılan hakaretler ile alakalı.

Sadece İçinden Geleni Yapıyordu

Henüz daha 11 yaşında olan ve kendi imkanları ile açtığı YouTube kanalına kendi çektiği videoları koymaya başlayan Gülnur kardeşimiz, aradan kısa bir süre geçtikten sonra kendini bilmez, haysiyet yoksunu, kendisini "dünyanın en yakışıklısı veya en güzeli" olarak gördüğü, haddiniz bilmez üç beş ucube tarafından bu kardeşimizin kanalındaki videolara yorumlar gelmeye başladı. Aşağıdaki resimde de görmüş olacağınız üzere yapılan yorumları Gülnur kardeşimiz gördüğünde morali çok bozuldu hatta ağlayarak kendi kanalındaki tüm videoları sildi.

Bu satırları ele almamın sebebi sadece Gülnur değil. Gülnur gibi pek çok kardeşimiz emek vererek (biz dahil) bir şeyler yapmaya çalışıyor. Videolar çekerek kendi çapında ve yetenekleri doğrultusunda zaman harcıyor. Bu durum hepimiz için geçerli. Biz de kendi emeklerimiz ile videolar çekerek bir "yerlere getirme" hedefi doğrultusunda ilerliyoruz. Belki de Gülnur'un bu videoları yüklerken hiçbir amacı yoktu. Sadece kendisini eğlendirmek veya merakını gidermek amacı ile eğlenceli bir kanal açıp videolarını yüklemekti tek amacı.

gulnur-karakuzu-eglence-sokagi
Bordo Klavyeli Kaynıyor Değil mi ?

Geçtiğimiz haftalarda stüdyoda video çekerken yine bir kaç kısma değinmiştim. Ne yazık ki ülkemizde kendisini bir halt sanan bordo klavyeli genç arkadaşlarımız mevcut. Bu genç arkadaşlarımızın yaş kitlesi 8 ile 19 arasında değiştiği gibi, Gülnur gibi temiz kalpli kardeşlerimiz ile dalga geçerek onların umutlarını kırıyor belki de hayata küstürüyor. Videolarına tek tek baktım ve altına yazılan yorumları tek tek okudum. Öyle çirkin, öyle ahlaksız yorumlar var ki o masum kardeşimiz bunların hangisini hak etti ? O yorumları yapanlara sesleniyorum: "ulan gavat, senin tipin Angelina Jolie veya Brad Pitt ile mi yarışıyor ? da sen bu kardeşimize o çirkin yorumları yapıyorsun ?" diyesim geliyor.

❱ Hadi o güzel kalpli kardeşimiz cesaret etti ve kendi çabaları ile bir şeyler yapmaya kalkıştı. Sen bugüne kadar ne yaptın da o 11 yaşındaki tertemiz kalpli kardeşimiz Gülnur'a böyle bir hakaret içerecek hakkı kendinde buldun ?

Şuan ki gençlerimiz ne yazık ki gerçekten saygı, sevgi veya ahlak çerçevesinden çok uzak yetişiyorlar ne yazık ki. Bir de kendilerini bir b*k sanıp vendetta maskeleri takarak sağda solda bordo klavyelik yapıyorlar. Bunların örneklerini çok görüyoruz.

Bu Satırları Yazarken..

O 11 yaşındaki masum kardeşimiz "eğlence sokağı" adı altında açtığı kanalında kendi çapında videolar yüklerken yapılan çirkin yorumlardan sonra videolarının hepsini sildi. Belki de artık hiçbir zaman video yüklemeyecek veya yüklemek istemeyecek. Belki de girdiği psikoloji onu 11 yaşında olmasına rağmen öyle derinden etkileyecek ki, ömrü hayatı boyunca bu anı unutamayacak. Değdi mi peki ?

gulnur-karakuzu-eglence-sokagi-youtube
Gülnur Karakuzu Kardeşim, Bu Satırları Okuyorsan Eğer

PC Hocası olarak şuanda 47 bin PC hocası sever kardeşlerin, abilerin ve ablaların senin yanında. Senden ricam, videolarını tekrardan çekmeye başla ve o güzel yüzünü kimseden geri çevirme. Kimse anasının karnından mükemmeliyet ile doğmadı. Herkesin bir kusuru var. Kiminin alnında, kiminin aklında. Sen hiç canını sıkma ve senden bir abin olarak rica ediyorum bizimle iletişime geç ve videoların konusunda sana destek olalım. Yeri geldiğinde videolarını yayınla ve yoruma kapat. Bu bir nebze de olsa o kendini bilmez üç beş çocuğun susmasına yetecektir.

Biz seni görmesek, tanımasak bile kalbindeki o sıcaklığı derinden hissettik. Umarım bu satırları okursun ve okuduktan sonra fikrini değiştirirsin. PC Hocası abilerin ve ablaların olarak senin yanındayız güzel kardeşim. İletişime geçmek için sosyal medya hesaplarına baktık fakat yeterli bilgiye ulaşamadık.

Yazımı sonlandırmadan önce, Gülnur'un hazırlamış olduğu o güzel görüntüleri sizlerle paylaşıyorum ve kendisi ile gurur duyuyorum.

gulnur-karakuzu-eglence-sokagi-5

 

gulnur-karakuzu-eglence-sokagi-3

 

gulnur-karakuzu-eglence-sokagi-2

 

gulnur-karakuzu-eglence-sokagi-6

 

gulnur-karakuzu-eglence-sokagi-7

 

gulnur-karakuzu-eglence-sokagi-4

İlgili Etiketler