13. nesil Intel Raptor Lake

13. Nesil Intel Raptor Lake Serisi Ne Zaman Çıkacak?

  Google News

13. nesil Intel Raptor Lake işlemciler için süreç hızlandı. Aslında Alder Lake serisinin işlemci modelleriyle tanışalı çok bir zaman olmadı ama teknoloji dünyasında zaman farklı işliyor. 1 yıl gibi çok kısa bir süre içerisinde önemli değişiklikler olduğunu görüyoruz.

Yeni nesil Intel işlemciler için de böyle bir durum söz konusu olacak. Henüz Alder Lake serisine alışamadan 13. nesli göreceğiz. Peki yeni işlemciler için duyuru takvimi nasıl ilerleyecek? Intel’in bu konuda da paylaşımları var.

13. Nesil Intel Raptor Lake Serisi için İlk Duyuru Eylül Ayında

Yeni nesil işlemciler için ilk duyuru Eylül ayında düzenlenecek olan İnovasyon etkinliğinde yapılacak. 28 Eylül’de düzenlenecek olan etkinlik kapsamında, masaüstü modelleri için duyuruların yapıldığını göreceğiz.

Sonrasında bu modellerin ne zaman pazarda olacağını net olarak bilemiyoruz ama beklenti Ekim ayının sonuna doğru duyurulan serilerin pazarda satışının başlaması yönünde.

13. nesil Intel Raptor Lake

Diğer taraftan mobil serisi için de yeni yıl beklenmeyecek. 13. nesil Intel Raptor Lake mobil serisi de yıl bitmeden düzenlenecek olan lansmanla beraber duyurulacak. Muhtemelen yine yıl bitmeden mobil serisinin de satışlarının başladığını göreceğiz.

Yazıya başlarken söylediğimiz gibi yeni nesil işlemciler için süreç hızlanmış durumda. Özellikle mobil seri için. Öyle ki Alder Lake mobil serisinin üzerinden 1 yıl geçmeden yeni nesil mobil işlemcileri de görmüş olacağız. Masaüstü modelleri de zaten hızlı bir takvimle yenileniyor.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video