PC HocasıOtomobil2015’te En Çok Hangi Otomobiller Arandı ?

2015’te En Çok Hangi Otomobiller Arandı ?

 

Arama motoru Yandex’in 2015 sezonu içerisinde en çok aranan otomobil markaları ve otomobil modellerini araştırdı. Sezon içerisinde yapılan analizlerde ilk sırayı Ford alırken, Renault ve Fiat en çok aranan markalar arasında geldi.

en-cok-aranan-otomobil

“VOLKSWAGEN’DE DÜŞÜŞ VAR”

Türkiye’de dahil olmak üzere tüm dünya genelinde emisyon krizi ile boğuşmaya devam eden Volkswagen bu listede en son sırada yer alıyor. 2015 yılı boyunca kullanıcılar tarafından en çok aranan marka ve modeller belirlenirken çıkış yapan Opel ise beşinci sıraya kadar yükseldi.

İlk üç sırayı Ford, Renault ve Fiat şaşırtmazken, ardından Mercedes, Opel, BMW, Hyundai, Toyota ve Volkswagen geliyor. Dikkat edecek olursanız aşağıdaki listede ilk dört sırayı Alman markaları alıyor. Diğer bir Alman devi olan Volkswagen ise krizden baya etkilenmiş gibi görünüyor.

Model bazında yapılan araştırmada ise Türkiye’de 2015 yılından bu zamana kadar en çok aranan model Ford Focus oldu. Aslına bakarsanız en hızlı çıkış yapan marka ve model Ford oldu. En çok aranan otomobil modelinde en sonuncu sırada ise Dacia Duster yer alıyor. Dacia’nın her kanalda yaptığı reklamlar çok da yer etmemiş gibi.

Yandex tarafından yapılan ve resmi olarak yayınlanan analizin detayları aşağıdaki gibidir.

2015 YILI EN ÇOK ARANAN OTOMOBİL MARKALARI

1-Ford

2-Renault

3-Fiat

4-Mercedes

5-Opel

6-Honda

7-Hyundai

8-BMW

9-Toyota

10-Volkswagen

2015 YILI EN ÇOK ARANAN OTOMOBİL MODELLERİ

1-Ford Focus

2-Toyota Corolla

3-Honda Civic

4-Fiat Linea

5-Opel Corsa

6-Renault Clio

7-Hyundai Accent

8-Nissan Qashqai

9-Hyundai i20

10-Dacia Duster

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/2015te-en-cok-hangi-otomobiller-arandi-2379/ linkinden 22.10.2021 01:10:19 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad