2021’de Sürücüsüz Taksiler Yollarda Olacak!

Addison Lee isimli taksi firması , müşterilerine en az üç yıl içinde Londra'da sürücüsüz taksi uygulamasının hazır olacağını iddia ediyor.Kendini süren yazılım firması Oxbotica ile ortaklık kurduğu ve  2021 yılına kadar başkent londra da kendi kendini sürecek taksiler sunacağı anlamına geldiğini söyledi.Bu proje, aynı zamanda, gelecekte sürücüsüz şekilde otomobilini  yürütmeyi planlayan rakip taşıt  uygulaması Uber'e karşı da bir rakip olacak. 

Oxbotica İle Ortaklık Kuruldu

Addison Lee, şimdi başkentin içinde ve çevresinde dijital yol haritalarının dijital olarak haritalanması konusunda Oxbotica ile çalışacağını açıkladı.Detaylı haritalar, otonom araçlara hazırlık olarak kaldırımların, yol işaretlerinin ve trafik ışıklarının konumunu kaydedecek.

Addison patronu Andy Boland, işe gitmek, çalışmak veya havalimanına gitmek için yolculara ortak minibüs servisleri sunmayı umduğunu söyledi.

Teknolojinin firmaya "tıkanıklık, park için kullanılan boş alan ve kentsel hava kalitesini iyileştirme" konusunda yardımcı olacağını söyledi. Sektörün 2035 yılında İngiltere'de 28 milyar sterlin değerinde olması bekleniyor.Ford, General Motors, Mercedes-Benz'in sahibi Daimler ve Bosch otomobil tedarikçisi de dahil olmak üzere diğer şirketler de kendinden tahrikli araçların geliştirilmesine yatırım yapıyor.

Devlet Desteği

Şansölye Philip Hammond geçen yıl 2021 yılında kullanımda olan bir emniyet görevlisi olmadan "tamamen sürücüsüz araba" sahip olmak istediğini söyledi .

İlgili Etiketler