Polis Tarafından GTA 5 Hile Yapımcılarının Evine Baskın Düzenlendi!

Evet yanlış duymadınız tüm dünyada popüler olarak oynanan Rockstar Games'in oyunu Grand Theft Auto V için mahkemeye başvurdu ve hile yazılımı yapmakla suçlanan beş kişinin evlerinine arama izni ile baskın yaptırdı. Avustralya Federal Duruşması, Rockstar ve Take-Two Interactive'in müracaatı üzerine arama kararı çıkarmış ve "Infamous" adlı hile yazılımlarını geliştirip yayanların konutlarına 'arama ve el koyma' iddiası ile baskın yapıldı.

Mahkeme emri altında Christopher Anderson, Cyrus Lesser, Sfinktah, Koroush Anderson ve Koroush Jeddian malvarlıkları dondurulmuş, ama daha sonra dördünün malvarlıkları serbest bırakılmış ve tek isim üzerine yoğunlaşılmış.Beş kişinin oyun hileleri oluşturması ve tekrar satışa sunması durum da hapis cezası alabilecekleri belirtilmiş.

Hilenin Adı "Infamous"

Oyun ortamını manipüle etmek, sanal para birimi oluşturmak ve oyuncuları yenilmez kılan “tanrı modu” özelliğini kullanmak için yaklaşık 40-30 £ ödeme yapan kullanıcılara satılmakta.

BBC'ye konuşan yazı işleri müdürü Ernesto van der Sar, BBC'ye şunları söyledi: "Arama ve donma emri, hile ile ilgili herhangi bir durumda gördüğümün ötesine geçiyor.

"Rockstar Games ve Take-Two Interactive Software, genellikle hile  yazılımlarından satarak ve kâr eden bu örnek dava ile hilecileri engellemeyi hedefliyor."BBC konu ile ilgili  Rockstar Games ve Take-Two Interactive ile iletişime geçtiklerini ancak resmi bir cevap alamadıklarını belirtti.

İlgili Etiketler