26 Yaşındaki Genç Torrent Kullandığı İçin 3 Yıl Hapis Cezası Aldı

Ülkemizde ve dünya genelinde Torrent kullanımı yasa dışı olarak bilinse de, milyonlarca kullanıcı torrent kullanarak oyun, uygulama, müzik veya program indiriyor. Yasağın pek dinlenmediği şu günlerde artık yavaş yavaş torrent kullanıcılarına uygulanan yaptırımlar yaygınlaşmaya başlıyor.

26 Yaşındaki Genç 3 Yıl Hapis Cezası Aldı

Şimdiye kadar Torrent hizmeti veren web siteleri yakalandıklarında sahipleri tutuklanıp web siteleri erişime kapatılırken, şimdi de torrent sitelerini ziyaret eden kullanıcılar ceza almaya başladı. Bunun ilk örneğini Hindistan Hükümeti sergileyerek, torrent sitesini sürekli ziyaret eden 26 yaşındaki bir genç, çıkarıldığı mahkeme tarafından 3 yıl hapis cezası aldı.

Torrent sitelerine karşı savaş açan Hindistan hükümeti şimdiye kadar 140 torrent sitesini erişime kapattığı açıklandı. Ancak kapatılan bu sitelerin yanı sıra kullanıcıları da tespit ederek cezalandırma ve caydırma yöntemini uygulama kararına vardı. Şuanda Hindistan üzerinden torrent sitelerine erişmek istediğinizde aşağıdaki mesajı alıyorsunuz;

hindistan-torrent

Yukarıda karşılaşmış olduğumuz iletide erişmeye çalışılan web sitesinin engellendiğini, torrent sitelerine girmeye çalışan kullanıcıların yüklü para cezası ve 3 yıla kadar hapis cezası alabileceği konusunda uyarı mesajı veriliyor.

Ek olarak yasaklanan torrent siteleri üzerinden yasal içerik paylaşan kullanıcılar da tehlikede. Şuan için Hindistan'da başlatılan bu yaptırım, ilerleyen günlerde diğer ülkeler tarafından da kullanılabileceği belirtiliyor.

İlgili Etiketler