Battlefield

3 Battlefield Oyununun Satışı Duruyor! İşte O Oyunlar

  Google News

EA Games’in en popüler oyun serilerinden biri olan Battlefield, her sene belli aralıklarla güncelleniyor ve seriye yeni oyunlar ekleniyor. En son Battlefield 2042 yapımının sunulduğunu görmüştük. Oyuncuların genel anlamda eleştirdiği yapıma güncelleme desteği de devam ediyor. Bir yandan yeni oyunlar için de hazırlıklar sunuyor. Fakat bu süreçte serinin eski oyunları içinse yavaş yavaş desteğin son ermeye başladığını görüyoruz.

EA tarafından yapılan son açıklamaya göre serinin popüler olan 3 oyunu için benzer bir kadar yaşanacak. Verilen habere göre serinin geçmişte bir hayli popüler olan 3 oyununun satışı durdurulacak. Bu demek oluyor ki artık oyunlar tarihin tozlu raflarındaki yerini alacak.

Hangi Battlefield Oyunlarının Satışı Duruyor?

Verilen bilgiye göre Battlefield 1943, Bad Company ve Bad Company 2 oyunlarının satışlarının durduğunu göreceğiz. 28 Nisan 2023 tarihinden sonra bu 3 oyunu da satın almak mümkün olmayacak.

Battlefield

Oyunları bu tarihe kadar satın alabileceksiniz. Fakat şu da var ki yine yıl sonuna doğru, 3 oyun için de sunucuların fişinin çekileceğini belirtelim. 8 Aralık 2023 sonrasında sunucular da kapanacak ve oyunlarda çoklu oyuncu modlarına da veda etmiş olacağız.

Battlefield

Sunucu desteğinin kesilmesi, oyunun satışının durması derken artık 3 yapım için de yolun sonuna gelindiğini net olarak söyleyebiliriz. Tabii ki Battlefield serisi devam ediyor. EA Games bir yandan yeni oyunları da geliştirmeye devam etmekte.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video