Asus’tan Dünyanın En Hızlı Modemi RT-AC5300

Asus firmasının üretmiş olduğu çeşitli modemlerden sonra en iddialısı olan modemi RT-AC300'ün performansına bakıldığında şuanda 5350 Mbps bant genişliğine sahip durumda. Bu da Asus RT-AC5300'ü dünyanın en hızlı modemi yapıyor.

ASUS RT-AC5300 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Bu kadar iddialı bir modemden bahsederken teknik özelliklerine değinmemek olmaz tabii ki. Yazımızın girişinde de belirtmiş olduğumuz gibi Asus'un yeni modemi 5350 Mbps bant genişliği performansı sunuyor. Modem ara yüzünde toplamda 3 adet bant yer alırken, bir adet 2.4 GHz ve iki adet 5 GHz bant ile desteklenmiş durumda.

Ayrıca son teknolojilerden birisi olan Broadcom'un yeni nesil WiFi yongaları da Asus RT-5300 üzerine entegre edilmiş. Bu yongalar sayesinde çekim gücü de iki katına çıkartılmış diyebiliriz. Aslında bu modemin Türkiye satış fiyatını merak ederken, performansını daha çok merak ettiğimizi söyleyebilirim.

Modemin üzerinde toplamda 8 adet ayak bulunduğu gibi, isterseniz ters isterseniz düz olarak kullanabiliyorsunuz. Modemi ters çevirdiğiniz anda ise ayakları ile birlikte robotik bir örümceğe benzediğini görebilirsiniz.

Asus firmasından talep edeceğimiz isteğe olumlu yanıt verirler ise, ürünü inceleyip performansı hakkında video ile karışınızda olacağız.

asus-rt-ac5300-modem

Diğer Teknik Detaylar:

* 4 x 4 AiRadar Teknolojisi ( Veri bağlantı hızını arttırmak için )

* Çift Çekirdekli İşlemci

* 1.4 GHz işlemci hızı

* 512 MB RAM

* Açık Port ile geniş alan seçeneği

* 4 adet GB Lan, 1 adet GB Wan

* USB 3.0 ve USB 2.0 girişleri

* 3G ve 4G desteği

* Türkiye Satış Fiyatı: 1400 - 1700 TL arası

asus-rt-ac5300-modem-port

Yukarıdaki teknik özellikleri incelerken modemin hakkını verdiğini görmek o kadar da zor değil. Dünya'nın en hızlı modemi olarak nitelendirilen Asus RT-AC5300, Türkiye satış fiyatı ile birlikte KDV dahil 1400 ile 1700 TL arasında satılacağını tahmin ediyoruz.

Belki de ev kullanıcıları için çok fazla gelecek olan bu modem genellikle Gamer kullanıcılar, şirket bilgisayarları, topluluk alanları hizmetleri gibi bir çok alanda kullanılabilir. Ancak yine de normal kullanıcılar da belirtilen ücreti ödedikleri taktirde ASUS RT-AC5300'e sahip olabilirler. Asus firmasından gelecek yanıta göre ürünün incelemesini kısa zaman içerisinde sizler ile paylaşacağız.

 
İlgili Etiketler