PC HocasıYazılımGüvenlik+30 İle Başlayan Numaralardaki Tehlikeler

+30 İle Başlayan Numaralardaki Tehlikeler

 

Dolandırıcılık yöntemi olarak bilinen +30 ile başlayan numaralar kullanıcılar için büyük tehlike oluşturuyor. Genellikle çaldırıp kapattıktan sonra kişilerin merak ederek aramaları beklenir. Eğer bu numaranın kim olduğunu merak edip aradığınızda ise iş işten çoktan geçmiş oluyor.

+ 30 İLE BAŞLAYAN NUMARALARI GERİ ARAMAYIN!

Çeşitli versiyonları bulunan +30 ile başlayan numaralar genellikle dolandırıcıların kullanmış oldukları eski yöntemlerden birisi olarak biliniyor.

Ellerinde çeşitli web sitelerinden temin etmiş oldukları numaraları Hjackthis adlı program ile çaldırıp kapatarak, kullanıcıları merak ettirme üzerine kurulu. Numarayı merak edip aradığınızda ise anında telefonu açıyorlar ve hesabınızda bulunan kontörler ve TL’ler anında buhar olup uçuyor.

Yurt dışı olarak görünen bu telefon numarası kontör transferi için onay verilen numaralar arsında yer alıyor. Yani siz o numarayı aradığınızda kontör ve TL akışına izin vermiş oluyorsunuz.

gizli-numara
+30 Numaralı Kodlar Nerenin Numaralarıdır ?

Bu telefon numaraları başta Yunanistan olmak üzere Nijerya, Arnavutluk, Makedonya ve Bulgaristan’dan aranmaktadır. Yani siz bu ülkeler üzerinden arandığınızı sanıyorsunuz ancak şebeke program kullandığı için sizi tuzağa düşürmeye çalışıyorlar. Mutlaka bu numaralar üzerinden gelen çağrıları açmayın ve tekrar geri dönüş yapmayınız.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/30-ile-baslayan-numaralardaki-tehlikeler-3270/ linkinden 16.10.2021 01:10:27 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

13 Yorum

 • Beni de +30lu numara çaldırdı bıraktı dün tam arayacaktım vazgeçtim iyi ki de aramamışım

 • Devlet neden bu sahtekarların önüne geçemiyor ? Benim hakkımı gasp etmeye ne hakları var. Artık kime güveneceğimizi şaşırmış durumdayız yani var mı böyle bir şey

 • Beni de +45 aradı geçen gün bu numarada sahtekar mıdır ? Çaldırdı bıraktı sadece ben aradım açan olmadı ama

  • +30 nerenin numarası diye baktım, karşıma bu bilgiler çıktı. Allah razı olsun.

 • Benim annemi çaldırıp kapattılar ve bende numarayı hemen engelledim ve sabahın köründe (05:30) aradılar

 • Beni bugün aradılar kapattılar. sakın bu şerefsizlere merak edip cevap vermeyin. Tuzağa düşmeyin üç kağıtçı hırsız tayfası

 • Beni de aradilar şimdi bi bakayim hangi ülkenin kodu diye
  Bu bilgileri çikti karşima
  Teşekkür ler

 • +30 yunanistan ve dolandırıcılık şebekelerinin lullandıkları hatlardır aman dikkat edin uluslararası diplomat cargo sprint cargo diye gelen mailleride dikkat edin uluslararası dolandırıcılık şebekesidir bunlar.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad