PC HocasıYazılımGüvenlikSiber Saldırıları Canlı İzleyebilirsiniz

Siber Saldırıları Canlı İzleyebilirsiniz

 

Siber saldırıların hem ülkemiz hem de dünya genelini tehdit etmesi sorunları da beraberinde getiriyor. Bu siber saldırıları canlı olarak izleyebileceğiniz platformlar bulunduğu gibi, veriler anlık olarak dünya genelinde sitelere yansıtılıyor.

SİBER SALDIRILARI CANLI İZLEYİN!

Tüm dünya genelinde devam eden siber saldırılar aralık vermeksizin devam ediyor. Genellikle Amerika ve Çin üzerinden yapılan bu saldırılar şiddetin ne kadar büyük olduğunu ortaya koyarken, canlı olarak toplanan veriler ile bir harita oluşturulmuş. Siber saldırıları canlı izleme imkanı sunan Norse ve Norse V1 bu saldırıların ne kadar sık yapıldığı konusunda verileri ortaya döküyor.

Siber saldırıların gerçekleşmesinde en çok saldırı alan ülke Amerika olurken, en çok saldırı yapan ülke de Çin Cumhuriyeti olarak görülüyor. Bu saldırılar sürekli 7/24 devam ederken, ülkemize de yapılan saldırıları bu canlı takip sitelerinden görüntüleyebilirsiniz.

norse-v1-siber-saldiri
SİBER SALDIRILAR CANLI OLARAK NASIL İZLENİYOR ?

Norse Corp üzerinden devam eden siber saldırı takip haritası verileri otomatik olarak bulut üzerinden takip ediyor. Anlık sitelerin çıkışları, girişleri ve aldıkları DDos saldırılarına kadar milyonlarca veriyi elinde barındıran şirket, bu verileri bir canlandırma grafiği ile internette sunuyor. Aslında sizin anlık gördüğünüz veriler, saldırıyı yapan kişinin 1 saat önce yaptığı saldırıları size şimdi göstermesinden de oluşuyor.

siber-atak-cin
Yani canlı izlediğiniz bir saldırı aslında bir saat önceden yapılmış ve Log sırasına koyulduğu için siber saldırı yoğunluğuna göre size geç servis ediliyor. Bu süre tabii ki siber saldırıların yoğunluğuna göre azalıp, artabiliyor. Siber saldırıları canlı olarak takip etmek için aşağıdaki web sitelerine tıklayarak izleyebilirsiniz.

 

❱❱ Norse

 

❱❱ Norse V1

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/siber-saldirilari-canli-izleyebilirsiniz-2953/ linkinden 16.06.2021 08:06:58 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

  • Hocam bunlar siber saldırıları canlı olarak nasıl çekiyor da verilerini iletiyorlar acaba ?

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video