PC HocasıDonanım32 Bit Gamer Mouse Cooler Master Sentinel III

32 Bit Gamer Mouse Cooler Master Sentinel III

 

Oyuncuların en önemli dış donanım birimlerinden birisi olan Gamer mouselar her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor. Cooler Master tarafından üretilen Sentinel III oyuncu faresi de 16.8 milyon renge sahip olduğu gibi, ayarlanabilir LED aydınlatması ve macro yazılım ataması ile öne çıkıyor. İşte Cooler Master Sentinel III oyuncu mouse ve detayları..

Oyuncular İçin Tasarlandı

Cooler Master’ı yıllardır “cool” bir donanım firması olarak tanıyoruz. Üretmiş olduğu cihazların kalitesi de piyasada tutulduğu için, yeni ürünleri de merakla takip ediliyor. İşte onlardan bir tanesi olan Sentinel III mouse oyuncular için tasarlanmış.

Mouseyi elinize aldığınızda ilk olarak baş ve serçe parmağınızın dinlenmesi için geniş bir alan bırakıldığını hissedebiliyorsunuz. 6400 DPI hız seviyesi, oyunlarda gerekli hassasiyeti gösterebilmesi için dünüşülmüş ancak daha iyilerini de bu anlamda bulabilmek mümkün. Ayrıca DPI seviyesini isterseniz 400, 1200, 4000 ve 6400 olarak ayarlayabilirsiniz.

Programlayabilmek Mümkün

Artık geliştirilen klavye ve mouselar programlanabildiği gibi, içerisinde bulunan dahili hafızası sayesinde makroları hatırlayabiliyor. Sentinel III‘de de 32 bit ARM işlemci ve 512 KB dahili hafıza yer alıyor. Bu hafızaya makro atamaları yapabildiğiniz gibi, DPI ayarlarınızı ve LED programlamlamalarınızı da kaydedebiliyorsunuz. Yani mouseyi başka bir bilgisayara taksanız bile, aynı ayarlar yeni bilgisayarda da geçerli oluyor.

Sentinel III Gamer Mouseda beğendiğimiz en büyük özellik ise “Storm TactiX” teknolojisi ile birlikte farenize görevler atayabiliyorsunuz. Bu özellik farenizin tuş sayısını 8’den 15’e kolayca çıkartabiliyor. Özellikle oyun oynarken bazı tuşlara defalarca basmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak bu mouse ile kolayca atamalar yaparak hangi tuşa ne kadar basılması gerektiğini de belirleyebiliyorsunuz.

sentinel-3-mouse-11
16.8 Milyon Renk Seçeneği

Yazımızın başında da bahsetmiş olduğumuz OLED ekran farenin görünümünü özelleştirmenizi sağlıyor. Üzerinde bulunan ekrana istediğiniz logoyu ekleyebildiğiniz gibi, dilerseniz isim de verebiliyorsunuz. Ancak isim verirken maksimum 11 karakter sınırınızın olduğunu unutmayın.

LED aydınlatmalı Sentinel III Gamer Mouse’da 16.8 milyon renk seçeneği bulunuyor. Bu renkler içerisinden dilediğinizi seçerek farklı görünümler elde edebilir veya LED aydınlatmayı tamamen kapatabilirsiniz.

sentinel-3-mouse-8
Elinizin Ağırlığına Göre Ayar

Her ne kadar bir mousenin kullanma süresi olduğu gibi, Sentinel III’te de 20 milyon tıklama garantisi bulunuyor. Normal kullanımlarda uzun yıllar kararma, eskime veya soyulmalar yaşanmadan rahat bir kullanım imkanı sunuyor.

Bir diğer mükemmel özellik ise mousenin hemen altında yer alan ince ayar ağırlık sistemini göreceksiniz. Burada yer alan kapağı açarak toplamda 4.5 gram ağırlığında beş adet disk yer alıyor. Bu diskleri isterseniz sökerek kendi elinizin ağırlığınca kontrolünüzü sağlayabiliyorsunuz.

Piyasa Satış Fiyatı

Gamer mouse olarak nitelendirilen Cooler Master Sentinel III‘ün Türkiye satış fiyatı 250 TL ve civarında olacak. Avrupa satış fiyatı ise 59 € olarak belirlenmiş durumda.

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video