PC HocasıDonanımSony’nin Yeni Kulaklık ve Kablosuz Hoparlör Lansmanındaydık

Sony’nin Yeni Kulaklık ve Kablosuz Hoparlör Lansmanındaydık

 

Sony İstanbul Tamirane Uniq‘te düzenlemiş olduğu etkinlikte yeni kulaklık, Walkman ve kablosuz hoparlörlerini tanıttı. Yüksek çözünürüklü ses kalitesini geliştirerek yeni ürünlerine uyarlayan firmanın cihazlarına yakından bir göz atalım.

11 Mart 2016 tarihinde Tamirane Uniq İstanbul’da gerçekleştirilen Sony etkinliğinde Life Style ve moda blogger’i Gamze Biran‘ın tasarımları yeni ürünlere işlenmiş durumda.

Sony Eurasia Genel Müdür Aramızdaydı

Sony’nin Avrasya Genel Müdürü Kazuteru Makiyama‘nın etkinlikte yaptığı konuşmalarda “Sony olarak müziğin gücüne inanıyoruz ve müziğin, dinleyicilere en saf ve doğru formuyla ulaştırılması gerektiğini düşünüyoruz. Gelişmekte olan ses ürünleri yelpazemizle, dünyanın dört bir yanındaki dinleme tarzları ve müzik zevkleri giderek çeşitlenen müzikseverlerin tüm gereksinimlerini karşılamaya yönelik çabalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

kazuteru-mikiyama
Yeni ürünlere göz attığımızda ise genel anlamda ses deneyimini kullanıcılarına hissettirmek amacı ile bir çok geliştirilmeye imza atılmış. Etkinlikte tanıtılan her tarza uyumlu olarak gördüğümüz kulaklıkları, hoparlörleri ve Walkman‘ı harmanlamış durumda.

Ancak sene olmuş 2016 hala Walkman kullanımının devam ediyor olması bizi şaşırttı. Hele ki Sony’nin bu anlamda geliştirmelere devam ediyor olması ilerleyen zamanlarda da Walkman’ları daha da geliştireceği sinyalleri verildi.

H.ear serisi olaran tanıtılan ürünlere toplamda üç farklı ürün eklendi. Bu ürünler arasında h.ear go kablosuz hoparlör, h.ear on Wireless NC ve h.ear in kablosuz kulaklıklar olarak sıralanıyor. Krom mavisi, kırmızı, siyah, sarı ve koyu pembe renk seçenekleri ile satılacak olan h.ear serisi, müzik severlerin ses kalitesi ile keyfini çıkartacağı belirtiliyor.

 

 

Aslında Hepimiz Bas’lardan Şikayetçiyiz

Müziğin içerisinde yer alan bas sesleri o müziği keyifle dinleyebilmemiz için en büyük etkenlerden birisidir. Normalde her kulaklığın veya hoparlörün kalitesine göre baslar yansıtıldığı gibi, Sony’nin yeni kulaklık serisini ve kablosuz hoparlörlerini denedik. Bas yönünden kulaklıkları başarılı olduğu gibi, belli bir süre taktıktan sonra kulaklarınızda ağrı yapabiliyor.

Seride Ekstra Bass ürünleri olarak tanımlanan MDR-XB650BT kulaklık ve SRS-XB3 ile SRS-XB2 kablosuz hoparlörleri bulunuyor. “O anın tam içinde olma” hissiyatını mümkün olduğunda hissettirdiğini söyleyebiliriz. Müzik severlerin Sony tarafından tasarlanan ve üretilen bu yeni seriyi denemelerini tavsiye ediyoruz.

Türkiye’de satış tarihi Nisan 2016 olduğunu da belirtelim. Sony tarafından gerçekleştirilen etkinliklerin devamını da bekliyoruz. Biz çok keyif aldık, haftaya da LG G5 Türkiye lansmanında görüşmek üzere.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/sonynin-kulaklik-ve-kablosuz-hoparlor-lansmanindaydik-5692/ linkinden 30.07.2021 00:07:23 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

  • her zaman aynı şeyler ya artık bi farklılık ile çıkmaları lazım piyasaya

  • benim hayalimde güneş enerjisi depolayan bi kulaklık kablosuz mobilimize bağlı …

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement