4 Kameraya Sahip Galaxy A9 Pro’nun Özellikleri Sızdırıldı!

Samsung dur durak bilmiyor... Şimdide 4 kameralı modeli A9 Pro geliyor...

Geçtiğimiz günlerde 3 arka kameraya sahip A7 2018 modelini duyuran Samsung, şimdide A9 Pro adındaki 4 arka kameralı modeli ile karşımıza çıkıyor. Hemde Galaxy A9 Pro'nun özellikleride belli. Gelin cihazı inceleyelim.

Günümüzde çift kamera olmazsa olmaz hale gelmişken üreticiler her gün daha fazlasını yapma çabasına giriyor. Samsung yeni modeli A9 Pro ile birlikte 4 arka kameralı modelleri hayatımıza sokacak. Gelin A9 Pro'nun teknik özelliklerinede göz atalım.

A9 Pro içerisinde Snapdragon 710 yonga setini barındıracak. Yine bu işlemciyi 4GB ve 6GB Ram bellekler ile destekleyecek. Tabi Ram bellekler versiyonlara göre değişiklik gösterecek. Tüm bu birimleri cihazda stabil olarak çalıştıran sistem ise Android 8.1 Oreo olacak.

Ön kısmında 6.28 inç büyüklüğünde Super AMOLED bir ekran barındıran A9 Pro, Full HD+ çözünürlük sunuyor. Yine telefonun ön kısmında 24 Megapiksel çözünürlüğünde görüntü kaydeden bir ön kamera yer alacak.

Cihazın dikkat çeken kısmı ise arkasında bulunan 4 adet kamera. Bu kameraların ikisi 24MP ve 8MP çözünürlükte kayıtlar yapacak ve ana kamera görevlerini üstlenecekler. Diğer iki kamera ise 5MP VE 10MP çözünürlükte kayıt yapabiliyorlar. Tabi her kameranın ayrı bir ilgi alanı bulunuyor. Ayrıca A9 Pro içerisinde  3.720 mAh'lik batarya bulunduruyor.

Samsung A9 Pro'nun tanıtım tarihini 11 Ekim 2018 olarak belirledi. Cihaz tanıtıldığında daha detaylı bilgileri sizlere aktaracağız.

İlgili Etiketler