PC HocasıHaberler4K Çözünürlüklü Xiaomi Mi Drone Teknik Özellikleri ve Fiyatı

4K Çözünürlüklü Xiaomi Mi Drone Teknik Özellikleri ve Fiyatı

 

Drone piyasası giderek kızışmaya devam ettiği gibi, Xiaomi firması da Drone piyasasına hızlı bir giriş yaptı. Yeni üretmiş olduğu 4K çekim yapabilen Mi Drone firmaların ve kullanıcıların dikkatini çekti. Peki Xiaomi Mi Drone fiyatı ve teknik özellikleri neler ?

4K Çekim Yapabilen Xiaomi Mi Drone

Teknolojik anlamda gelişmeler hızla ilerlemeye devam ettiği gibi, Xiaomi bu konuda öncü firmalar arasına ismini yazdırmayı başardı. Çinli üretici en son üretmiş oldukları Drone’u ile birlikte piyasaya hızlı bir giriş yaptılar. En yakın rakibi ve piyasanın lideri olan DJI ile kıyasıya bir rekabet haline girecekleri şimdiden kesinleşti.

Uzun süredir üzerinde çalışmalarına devam ettikleri insansız hava aracı Mi Drone düzenlenen etkinlik ile kullanıcılara tanıtıldı. Uygun fiyatı ve 4K çekim yapabilen kamerası ile dikkat çeken bu ürün, aynı zamanda canlı yayın yapabiliyor.

Xiaomi-Mi-Drone-Performans
Xiaomi Başkan Yardımcısı Test Etti

Yeni üretilen Mi Drone‘u geçtiğimiz günlerde Xiaomi Başkan Yardımcısı Hugo Barra tanıtım esnasında Drone ile birlikte Facebook’tan canlı yayın yaparak yarım milyon kişiye izletmişti. Yani Mi Drone aynı zamanda canlı yayın yaparak uçuş keyfini kullanıcılara verebiliyor.

Xiaomi Mi Drone‘da dört adet pervane bulunduğu gibi, bakır kaplamalı modüler yapı bulunuyor. Cihazın üstünde 4K kamerası, pervane donanımları ve 360 derece kamera ile birlikte geliyor. 720p çekim kalitesi canlı yayında sekteye uğramadığı gibi, Sony üretimli 6 katmanlı ve 104 derecelik görüş açısına sahip 12.4 megapiksel değerinde kamera bulunuyor.

Xiaomi-Mi-Drone-kamera
Mi Drone Ne Kadar Uçuyor ?

Teknik özelliklerden bahsederken, bir Drone’un en önemli özelliği havada kalış süresidir. Bu konuda da piyasadaki rakiplerinin üstesinden gelebilecek olan Xiaomi Mi Drone, 5100 mAh bataryası ile birlikte 27 dakika boyunca havada kalıyor. 4K Ultra HD video kaydı ve RAW formatında fotoğraf çeken Drone, Ambarella görüntü işlemcisine ve üç eksenli OIS teknolojisine sahip.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra Mi Drone‘da görüntü tabanlı konumlandırma sistemi, GPS, GLONASS ve otopilot özellikleri bulunuyor. Özellikle otopilot kullanıcıları acil durumlarda kurtarabilecek en iyi özelliklerden birisi diyebilirim. Cihaz kalkış yaptıktan sonra iletişim kopsa dahi, koordinasyonları kaydederek ilk kalkış yaptığı alana otomatik olarak dönüş sağlayabiliyor.

 


Xiaomi Mi Drone Fiyatı Ne Kadar ?

Toplamda 2 kilometrelik mesafeye kadar gidebilen Mi Drone, kontrolcüsü ile birlikte telefondan takip edilebiliyor. Akıllı telefonunuzu kumandaya yerleştirerek vizör olarak cihazı kontrol etmenizi sağlıyor. Açıkçası DJI’ın keyfini yüksek fiyatı ile yaşayamıyorsanız, hemen hemen aynı özelliklerde Xiaomi Mi Drone‘u 381 dolardan alarak keyfini sürebilirsiniz.

Xiaomi-Mi-Drone-Kumanda
4K kameralı modeli ise 458 dolardan piyasada satılıyor. Temmuz ayında başlayacak olan beta test programında Türkiye’de de satışa sunulmasını bekliyoruz. Xiaomi Mi Drone’un tüm teknik özelliklerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/4k-cozunurluklu-xiaomi-mi-drone-teknik-ozellikleri-ve-fiyati-21726-9727/ linkinden 04.08.2021 16:08:13 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement