800 Kilo Ağırlığındaki Dünyanın En Büyük Kuşu: Vorombe Titan

İngiltere'deki bilim adamlarının yaptığı uzun çalışmalar sonucunda dünyanın en büyük kuşunun 800 kilo ağırlığında bir kuş olduğu keşfedildi. Fakat bu kuşun nesli tükendiği tespit edildi.

Londra Zooloji Endüstrisi araştırmacılar yıllarca süren çalışmaların ardından dünyanın en büyük kuşun keşfetmeyi başardılar. Dünyanın en büyük kuşu 3 metre boyunda ve 800 kilo ağırlığında olduğu tespit edildi ve bu kuşa "Vorombe Titan" ismini verdiler. (Vorombe Titan Malgaşça ve Yunancada 'büyük kuş' anlamına geliyor.

Nesli Tükenmiş Bir Fil Kuşu

Bu zamana kadar dünyanın en büyük kuşu nesli tükenmiş fil kuşu olarak biliniyordu. Bu fil kuşları Madagaskar'da yaşamış ve 400 kilo ağırlığına kadar ulaşabiliyormuş. Zeoloji Endüstrisi araştırmacıları keşfettikleri yeni kuşla dünyanın en büyük kuşu fil kuşu değil Vorombe Titan ismini verdikleri kuş oldu.

Londra Zeoloji Endüstrisi araştırmacıları, bu kuşun nelerle beslendiklerini de araştırdılar. Araştırmacılardan James Hansford, Vorombe titan’ın Madagaskar’da 1200 yıl öncesine kadar yaşadığını ifade etti. Bu kuşlar etçil değil tam tersi otçul olarak besleniyordu. Bitki, meyve, tohum ve yaprak gibi gıdalarla beslendiklerini ifade ettiler.

Şimdi böyle bir kuş yaşasaydı, sizce insanlık devam eder miydi? Yoksa bir çözüm üretmek için epey kayıplar verilir miydi? Düşününce bile insan ürküyor..

İlgili Etiketler