PC HocasıHaberlerAkıllı Telefonlar Artık Güneş Enerjisi ile Şarj Olacak

Akıllı Telefonlar Artık Güneş Enerjisi ile Şarj Olacak

 

Kickstarter’da başlatılan kampanyada kısa sürede fon desteği toplayan grup, infinityPV Heli-on isminde akıllı telefonları güneş enerjisi ile şarj edebilen cihaz geliştirdiler. Bu cihaz güneşli havalarda yeterli  enerjiyi aldıktan sonra kinetik enerjiye dönüştürerek telefonların bataryalarına iletiyor.

heli-on

TAMAMEN GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ÇALIŞIYOR

Dünyanın ilk kompakt güneş enerji sistemine sahip olan bu şarj cihazı esnek bir yapıda olduğu gibi, kıvrılabilir veya kabın içerisine yerleştirilebilir şekilde tasarlanmış durumda. Güneş enerjisinden topladığı enerjiyi bünyesinde barındırarak 2 – 3 saat arasında telefonu tamamen doldurabiliyor.

infinityPV Heli-on ismi verilen cihaz sadece telefonları şarj etmiyor. Aynı zamanda el feneri, oyun konsolları, power blanklar ve USB ile şarj olabilen tüm cihazları şarj edebiliyor. Güneş enerjisi sayesinde tamamen doğal ve ücretsiz bir şekilde elektrik harcamadan bataryayı doldurmak mümkün oluyor.

100 gram ağırlığa sahip olan bu cihaz 11,3 x 3,6 x 2,8 cm boyut ölçülerine sahip olduğu gibi, USB üzerinden şarj oluyor. Çalışma prensiplerinde ise cihazın üzerinde bulunan güneş panelleri enerjiyi toplayarak bataryaya iletiyor. InfinityPV Heli‘nin bataryası ise 2600 mAh kapasitesinde. Cihazın çıkış tarihi 18 Temmuz 2016 olarak belirtiliyor. Piyasa fiyatı ise 92 Euro olacak.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/akilli-telefonlar-artik-gunes-enerjisi-ile-sarj-olacak-2277/ linkinden 16.10.2021 09:10:24 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad