PC HocasıSosyal MedyaAmacının Dışına Çıkan Linkedin Nereye Gidiyor ?

Amacının Dışına Çıkan Linkedin Nereye Gidiyor ?

 

İnsanların saf duyguları ile Linkedin ağına katılarak iş platformu düşüncesi ile takip etmesi son zamanlarda değişmeye başladı. Zira artık Linkedin iş platformundan çok kadınları takip etme, excel formüllerini isteme, sohbet etme ve sataşma platformuna dönüşmeye başladı.

LinkedIn NEREYE GİDİYOR ?

Aslında bundan tam 10 yıl önce Türkiye’de de tam faaliyetlerine başlasa da, birçok insanın aktif olarak katıldığı Linkedin kullanım süresi maksimum 5 yıla tekabül ediyor. Amaç olarak insanların iş dünyasındaki gelişmeleri takip etmek, iş ilanlarına başvurmak ve kurumsal kimliklerdeki firmaların müşterilerine daha kolay ulaşabilmesini taşıyor.

Bilirsiniz, her kullanıcı burada bir profil oluşturarak bir nevi CV dolduruyor ve arkadaş olarak eklemiş oldukları kişiler profillerini ziyaret ettiklerinde uygun pozisyona göre iş teklifleri yapabiliyor veya gruplarına davet edebiliyor. Hatta ve hatta bazen kişilerin yeteneklerine göre seminerlerde konuşmacı olarak bile davet edilebiliyor.

linkedin_amac

Ancak son zamanlarda bazı kimliği belirsiz kişiler tarafından ortalık adeta karışmış ve amacının dışına çıkmaya başlamış bir Linkedin görüyoruz. Bu alakasız başlıkları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

* Alakasız mesajların alakasız kişilere gönderilmesi

* Linkedin profil resimlerinin alakasız tipleri temsil etmesi

* Paylaşımlarda siyaseti karıştırıp kavgaların seyredilmesi

* 50 temel Excel formülünü kişilere ücretsiz olarak göndereceğini söyleyen tiplerin birden üremesi ( Ne kadar meraklı ve açmışız 50 temel Excel formüllerine )

* Genellikle güzel profil resimlerine sahip kadınlara sarkıntılık yapan tiplerin görülmesi

* Sitelerine hit çekebilmek için ortamı iş platformundan çıkartıp hit platformuna dönüştürülmesi

* Capslerin paylaşılarak ortamın cıvıtılması gibi daha onlarca başlık listelenebilir.

linkedin_50_excel_formul

LinkedIn ASIL AMACI NEDİR ?

Eyy 50 temel Excel formülünü bedava dağıtan yüce gönüllü kardeşim eğer bu yazıyı okuyorsan profilini görüntüleyecek kişilerin çoğalmasını ve en çok profili görüntülenen kişiler listesine girmek istediğini belki de bunu başardığını biliyoruz. Ancak Linkedin bir iş platformu olduğu için yukarıda saymış olduğumuz maddeler gibi onlarca madde şuanda Linkedin’i çığırından çıkartmış durumda. Hatta insanlar sizin bu gönderdiğiniz formülleri Google’ı açıp “Temel Excel formülleri” yazarak bulabileceğini bildiği halde yayınlamış olduğun o fotoğrafın altına hem mail adreslerini yazmak hem de sayfalarca yorum yapmaktan da çekinmiyorlar. Sürü bu konuda görevini en iyi şekilde yerine getiriyor.

 

Linkedin’in asıl amacı: Kullanıcıların profesyonel iş yaşantılarında ve kariyer ortamlarında paylaşımlarını yaparak Sosyalleşme ve iş bulma yönünde destek alabileceği bir sitedir. İş ve kariyer anlamında kullanıcılara ve Bilgi Teknolojisi’ne katkılar sağlayarak insanlar oradan iş bularak ekmek yemektedirler. Sizler bu paylaşımları orada yaparak amacının dışına çıkartıyor ve gerçekten çok “cahil” görünüyorsunuz, yapmayın.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/amacinin-disina-cikan-linkedin-nereye-gidiyor-3046/ linkinden 16.10.2021 06:10:48 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

5 Yorum

  • Katılıyorum yazdiklariniza, 2009dan beri linkedin üyesiyim 2000den fazla arkadaşım var ne kadar çok arkadaşınız olursa o kadar çok kötü oluyor her türlü insan linkedine bulaşmış durumda

  • Sadece 50 temel formül paylaşsalar iyi, hadis filan paylaşıyor insanlar…

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad