PC HocasıSosyal MedyaFacebookFacebook Profil Videosu Ekleme Nasıl Yapılır ?

Facebook Profil Videosu Ekleme Nasıl Yapılır ?

 

Çok yakında Facebook ekibinin yeni güncellemesi ile Facebook profil videosu ekleme işlemi tüm kullanıcılar tarafından yapılabilecek. Profil videosu ekleme işlemini bilmeyenleri bu tarafa alalım.

Yıllardır profil resimlerinin 90 x 90 çapına sığdırılarak kullanıcılara tanımlanan bu işlem artık değişiyor. Facebook çok yakında tüm kullanıcılarına tanımlayacağı profil videosu ekleme işlemini duyuracak. Yani artık kullanıcılar kendilerini daha iyi tanıtabilen bir video içeriğini kısa süre de olsa profil videosu olarak, profil resminin bulunduğu alana ekleyebilecek.

Profil videosu ekleme işlemini yaparken birden çok resimleri birleştirerek de video haline getirilebilir ya da maksimum sekiz saniye olarak tahmin ettiğimiz bu uygulamayı direkt olarak yükleyebileceksiniz. Facebook‘un bu özelliği sayesinde kullanıcıların kendilerini çok daha iyi tanımlayacağını ve duygularını daha iyi belli edebileceği belirtilirken, güncelleme tarihi kesin olarak verilmedi.

facebook-profil-videosu-ekleme

FACEBOOK PROFİL VİDEOSU NASIL EKLENİR ?

Bu yepyeni özelliği profilinizde etkin hale getirmek için ilk olarak profiline giriş yapmanız gerekecek. Hemen profil resminizin bulunduğu alanda artık sizleri “profil videosu” sekmesi karşılayacak. Bu sekmeye tıkladığınızda toplamda 5 farklı fotoğrafı birleştirerek bir video hazırlamış olacaksınız. Profilinizi ziyaret eden kullanıcılar bu fotoğrafları video olarak görecek. Facebook profil videosunu eklemek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

* Profilinize giriş yapın

* Profil resminizin üzerinde bulunan “değiştir” seçeneğine tıklayın.

* Karşınıza çıkan alanda fotoğraf seçeneğini değil, profil videosu seçeneğini seçiniz.

* Ardından profil videonuz için masaüstünüzden veya internetten resimlerinizi yüklemeniz gerekir.

* Yükleme işlemi tamamlandığında onay işaretini göreceksiniz, ardından profilinize tekrar gelecek profil videonuzu görebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

  • Vay be facebook gelistiriyo kendini yok profile video koymalar yok dislike yeri gerçi dislike daha olmadi ama olacak diyolar ??

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video