PC HocasıSosyal Medya16 Yaşından Küçük Çocuklar Onaysız Sosyal Medya’ya Giremeyecek

16 Yaşından Küçük Çocuklar Onaysız Sosyal Medya’ya Giremeyecek

 

Bugün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu tarafından yapılan açıklamada Facebook, Twitter ve YouTube gibi Sosyal Medya hesaplarına erişimleri kısıtlanacak. Detaylar haberimizde.

VELİSİNİN İZNİ OLMADAN GİRİŞ YAPAMAYACAK

12 ve 16 yaş çocukların Sosyal Medya hesaplarına giriş yaparak psikolojilerinin bozulması, tanımadıkları kişiler ile tanışmaları ve ciddi sorunların ortaya çıkmasından sonra Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı harekete geçti. Yeni yasal düzenlemeden sonra artık gençler istedikleri her an istediği Sosyal Medya hesabına giremeyecek.

İlk olarak Avrupa Parlamentosu tarafında başlatılan 16 yaş sınırı Türkiye’ye de getirileceği gibi, düzenleme onaylandıktan sonra nasıl yürüyeceği konusunda soru işaretleri bulunuyor. Açıkçası şimdiki gençlerin DNS, VPN ve farklı bağlantılardan haberleri oldukları için “nasıl engellenebilir ?” sorusu kafalarda uçuşuyor.

sosyal-medya
BAKAN: “12 YAŞLARINA KADAR TELEFON VERMEDİM”

Ayrıca Bakan Ramazanoğlu yaptığı açıklamalarda “ben bir doktor vasfı ile konuşuyorum, çocuklar oyun oynamadıktan sonra, zıplayıp hoplayıp eğlenmedikten sonra hiçbir faaliyetleri olmayınca yeterli gelişmeleri sağlayamıyorlar. Çocukları haftada bir kez jimnastik yaptırmak yetmiyor. Çocukların kas ve kemikleri de güçlenmeli. Sokakta, bahçede oynayacak, tırmanacak, hoplayacak ki gelişimlerini tamamlasınlar. Doğal olan budur, yoksa çocuklar 10 saat bilgisayar başında oturuyorlar. Bir doktor olarak ve anne olarak bunları doğru bulmuyorum açıkçası 12 yaşlarına kadar ben çocuklarıma cep telefonu vermedim.” açıklamalarını yaptı.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/16-yasindan-kucuk-cocuklar-onaysiz-sosyal-medyaya-giremeyecek-2825/ linkinden 28.10.2021 21:10:37 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad