PC HocasıHaberlerAmazon, Coronavirus Konulu 1 Milyondan Fazla Sahte Ürünü Kaldırdı!

Amazon, Coronavirus Konulu 1 Milyondan Fazla Sahte Ürünü Kaldırdı!

   

Amazon, koronavirüse karşı koruduğunu ve hatta iyileştirdiğini iddia eden bir milyondan fazla ürünü yasakladı.

Çevrimiçi perakende ve alışveriş devi Amazon, Reuters’e yaptığı açıklamada, “on binlerce” yüksek fiyatlı sağlık ürününü vicdansız satıcılardan kaldırdığını söyledi. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), bu ayın başlarında sahte tedaviler de dahil olmak üzere yanıltıcı bazı Amazon listeleri ile ilgili endişelerini dile getirdi.

Covid-19’a neden olan virüs dünya çapında yaklaşık 2.800 kişiyi öldürdü. Dünya Sağlık Örgütü çevrimiçi sahte koronavirüs iddialarının kitlesel karışıklığa neden olduğunu söyledi ve teknoloji devlerini yanlış bilginin yayılmasıyla mücadele etmeye çağırdı. Amazon’da “koronavirüs” kelimesi ile arama yaptığınız zaman, bazı satıcıların sağlık krizinde nasıl para kazandıklarını ortaya çıkaran yüz maskeleri, dezenfektan mendiller ve viral enfeksiyonlarla ilgili yeni yayınlanan kitaplar için sonuçlar geliyor.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/amazon-coronavirus-konulu-1-milyondan-fazla-sahte-urunu-kaldirdi-73055/ linkinden 16.08.2022 18:08:33 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video