PC HocasıHaberlerAmazon, PrimeAir Drone’lar ile Teslimatı Başlattı

Amazon, PrimeAir Drone’lar ile Teslimatı Başlattı

 

Amazon şirketinin yeni başlatmış olduğu uygulama ile birlikte artık PrimeAir servisi müşterilerine yarım saat içerisinde Drone‘lar ile siparişlerini ulaştırıyor. İlk reklamını da Top Gear sunucusu olan Jeremy Clarkson ve ekibini klipte buluşturan Amazon, yeni videosunun tanıtımını da bu şekilde yaptı. Yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

AMAZON PRIMEAIR SERVİSİ – VİDEO


NEDİR PRIMEAIR SERVİSİ ?

Bu servis kullanıcıların evlerine çok ısa süre içerisinde satın aldıkları ürünü teslim etmeye yarayan özel Drone’lar ile hizmet veren bir servis. Drone’lar PrimeAir adı altında çalıştırıldığı gibi, 25 kilometre menzile sahip ve 90 Km hıza ulaşabiliyor.

Sipariş sisteme düştükten hemen sonra paket hazırlanarak hazır bant sistemine koyuluyor ve hazır bekleyen Drone‘un içerisine yerleştiriliyor. Ardından Drone’u kontrol etmek ile görevli kişiler tarafından yola çıkartılarak maksimum 10 dakika içerisinde sipariş ulaştırılıyor.

amazon-prime-air-package

DRONE TESLİMATI NASIL YAPIYOR ?

Sipariş verilip Drone yola çıktıktan sonra öncelik olarak teslimat yerine ulaşıldı ise müşteriye bilgi veriliyor. Müşteri verilen bilgiye “müsait” dönüşü yaptığında Drone en uygun yere otomatik olarak iniş yapıyor.

Eğer müşteri “müsait  değil” bilgisi verirse Drone havada 5 dakika kadar müsait olma durumunu bekliyor. Ardından izin verildikten sonra teslimat gerçekleştiriliyor.

Açıkçası bu sistemin şuanlık sorunsuz ilerliyor olması çok güzel. Videoyu izlerken de “keşke burada da olsa” dediğimiz oldu ancak Drone’un burada sipariş teslimatı yapması biraz zor olurdu herhalde.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/amazon-primeair-dronelar-ile-teslimati-baslatti-1590/ linkinden 16.10.2021 12:10:02 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad