AMD En Güçlü Ekran Kartı Radeon R9 Fury Nitro Duyurdu

Şimdiye kadar üretilen en güçlü ekran kartı olan yeni AMD Radeon R9 Fury Nitro görücüye çıktı. Tamamen oyun cavanarı olarak nitelendirilen ekran kartının detayları ve özellikleri haberimizde.

GÜÇ VE PERFORMANS İÇİN ŞİMDİYE KADAR EN İYİSİ

Bazı okuyucularımız abartıldığını düşünebilir ancak 2016'nın ortalarında kullanıcılar ile buluşacak olan AMD Radeon R9 Fury Nitro ekran kartı Tri-X'in saltanatını sona erdirerek tek başına tahta oturdu.

Bu oyun canavarı ekran kartının çalışma prensiplerinde Stream Processors yatıyor. Ekran kartının üzerinde toplamda 3584 adet nokta hesaplama ünitesi yer alıyor.

sapphire-radeon-r9-fury-nitro-3

RADEON R9 FURY NITRO NASIL ÇALIŞIYOR ?

Yeni ekran kartı Radeon Graphics ödüllü Tri-X soğutması ile birlikte arka plaka kaplı olarak gelecek. Üzerinde yer alan fanlar ise maksimum hızda sessiz çalışma özelliği ile ilgi çeken özellikler arasında.

Ekran kartının üzerinde üç adet fan yer alıyor. Bu fanlar orjinal baskı devreyi soğutmak için yeterli düzeyde diyebiliriz.

sapphire-radeon-r9-fury-nitro-2

AMD RADEON R9 FURY NITRO TEKNİK ÖZELLİKLER

Öncelik olarak ekran kartının piyasa satış fiyatı henüz netlik kazanmış değil. Ancak tahmini satış fiyatını 700 $ olarak bekliyoruz. Bundan önceki başarılı ekran kartı olan AMD R9 Fury Tri-X 549 dolardan kullanıcılara sunulmuştu.

R9 Fury Nitro'nun çalışma prensipleri arasında hış aşırtma kapasitesi de yer alıyor. 1000 MHz bellek bulunan ekran kartında ayrıca bir adet DVI-D, bir adet HDMI ve üç adet Display Port çıkışları bulunuyor. Ayırca  4096 bit ve 4 GB HBM kapasite ile çalışıyor.

sapphire-radeon-r9-fury-nitro-ekran-karti

İlgili Etiketler