PC HocasıDonanımAMD En Güçlü Ekran Kartı Radeon R9 Fury Nitro Duyurdu

AMD En Güçlü Ekran Kartı Radeon R9 Fury Nitro Duyurdu

 

Şimdiye kadar üretilen en güçlü ekran kartı olan yeni AMD Radeon R9 Fury Nitro görücüye çıktı. Tamamen oyun cavanarı olarak nitelendirilen ekran kartının detayları ve özellikleri haberimizde.

GÜÇ VE PERFORMANS İÇİN ŞİMDİYE KADAR EN İYİSİ

Bazı okuyucularımız abartıldığını düşünebilir ancak 2016’nın ortalarında kullanıcılar ile buluşacak olan AMD Radeon R9 Fury Nitro ekran kartı Tri-X’in saltanatını sona erdirerek tek başına tahta oturdu.

Bu oyun canavarı ekran kartının çalışma prensiplerinde Stream Processors yatıyor. Ekran kartının üzerinde toplamda 3584 adet nokta hesaplama ünitesi yer alıyor.

sapphire-radeon-r9-fury-nitro-3

RADEON R9 FURY NITRO NASIL ÇALIŞIYOR ?

Yeni ekran kartı Radeon Graphics ödüllü Tri-X soğutması ile birlikte arka plaka kaplı olarak gelecek. Üzerinde yer alan fanlar ise maksimum hızda sessiz çalışma özelliği ile ilgi çeken özellikler arasında.

Ekran kartının üzerinde üç adet fan yer alıyor. Bu fanlar orjinal baskı devreyi soğutmak için yeterli düzeyde diyebiliriz.

sapphire-radeon-r9-fury-nitro-2

AMD RADEON R9 FURY NITRO TEKNİK ÖZELLİKLER

Öncelik olarak ekran kartının piyasa satış fiyatı henüz netlik kazanmış değil. Ancak tahmini satış fiyatını 700 $ olarak bekliyoruz. Bundan önceki başarılı ekran kartı olan AMD R9 Fury Tri-X 549 dolardan kullanıcılara sunulmuştu.

R9 Fury Nitro’nun çalışma prensipleri arasında hış aşırtma kapasitesi de yer alıyor. 1000 MHz bellek bulunan ekran kartında ayrıca bir adet DVI-D, bir adet HDMI ve üç adet Display Port çıkışları bulunuyor. Ayırca  4096 bit ve 4 GB HBM kapasite ile çalışıyor.

sapphire-radeon-r9-fury-nitro-ekran-karti

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

7 Yorum

  • Efsane bir ekran kartı olmuş tüm teknik özellikleri ne zaman yayınlanır acaba ? Tahmini fiyat bence 800’den aşağıya olmayacaktır ancak alınabilir her türlü

  • Bizim buraya gelene kadar onun fiyatı 2 – 3 bin TL bulur vergisiydi zartıydı zurtuydu derken

  • Sapphire son zamanlarda iyi ataklar yapmaya başladı yakında nvdiaya yetişir ama reklam tarafına hiç önem vermiyorlar nvdia nerdeyse her yerde var

  • beyler amd ne yaparsa yapsın Nvidiayı gecemez tahmınımce bu kard Nvidianın 970kartını bıle gecemıcek AMD ucun oranlar varıo 24Gb 2400bit falan sallıyo alakası yok kımsenın begenmedıgı GTX 960 2 gb 128 bit bıle amd nın 380x ıne takı gel gorkı 6 gb 1024bit 😀 sallama oranı

    • R9 390 GTX970 i ezerken bu kart mı GTX970 i geçemiyecek 😀 bu kartın rakibi GTX980 dir Fury X in rakibi de GTX980 Ti dır.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video