AMD Radeon Adrenalin Edition 2019 Duyuruldu!

AMD, bugün yaptığı açıklama ile oyuncular, içerik üreticiler ve meraklıları için yeni özellikler barındıran, AMD Radeon GPU’ları için yazılım süiti  Radeon Software Adrenalin 2019 Edition’ı duyurdu.Geçtiğimiz yıla göre günümüzün en iyi oyunlarından bazıları için ortalamada yüzde 15’e kadar daha yüksek performans sunuyor. 2019 Edition aynı zamanda PC tabanlı oyun ve videoların mobil cihazlara yayınını da mümkün kılıyor. 

Bununla birlikte bu sürüm, PC kalitesindeki yayınların Sanal Gerçeklik(VR) başlıklarına aktarımını mümkün kılan ilk AMD çözümü.

Adrenalin 2019 Edition ile Gelen Yeni Özellikleri 

PC’den VR’a ve mobil cihazlara yayın: Güncellenmiş AMD Link mobil uygulaması ve özel VR dükkân uygulamaları ile birleşen AMD Radeon ReLive, PC tabanlı oyun ve videoların, Kablosuz Ağ yardımıyla VR başlıklarına, Android/iOS tabanlı telefon ve tabletlere aktarımını mümkün kılıyor. Bu yeni özellik, mobil cihazlar ve VR başlıklarında PC kalitesinde, düşük gecikmeli deneyimler sunarken, muhteşem renkler ve keskin görsellik sağlıyor.

Oyun İçi Anlık Tekrar

Oyuncuların en muhteşem anlarını kaydetme, yayınlama ve paylaşmalarına imkan tanıyan AMD Radeon ReLive yazılımı, artık 5 ila 30 saniye arasında anlık oyun tekrarını aynı ekran içindeki bir küçük pencereden gösterme ya da oyundan ayrılmadan bir GIF dosyası oluşturmayı da mümkün kılıyor. Buna ek olarak yeni sahne düzenleyici de daha fazla içerik üretim aracı sağlayarak daha zengin içeriklerin yolunu açıyor.

Güncellenmiş AMD Link uygulaması

 Ücretsiz AMD Link mobil uygulaması kolay kullanıcı arayüzü, yeni sürücü güncelleme özellikleri, gelişmiş Radeon ReLive galeri desteği barındırır. Bunun yanında ilk defa, Radeon™ ReLive işlevlerini kontrol ve performans metriklerini takip etmek için sesli komut özelliği de sağlamaktadır.

Gelişmiş performans ve güç yönetimi

AMD Radeon WattMan Teknolojisi, artık otomatik GPU ve bellek hız aşırtması ve otomatik GPU hız azaltması için tek tık kontroller sunuyor. Yenilenmiş AMD Radeon™ Chill güç tasarruf aracı ise seçili oyunlardan yüzde 20’ye kadar daha fazla güç tasarrufu sağlıyor.

Akıcı, hızlı ve büyüleyici görsellik

İyileştirilmiş AMD Radeon FreeSync 2 HDR teknolojisi, sıra dışı renk parlaklığı ve görünür detay doğruluğu sunan otomatik ton haritalamasını FreeSync teknolojili destekleyen ekranlara getiriyor. Buna ek olarak AMD Sanal Süper Çözünürlük özelliği ise artık ultra geniş 21:9 ekranlara da destek sunuyor.

Oyundan ayrılmadan takip edin, kayıt edin ve ayarlayın

Güncellenmiş Radeon Overlay özelliği, kullanıcıların sistem performans değerlerine ekran üzerinden ulaşmasını sağlıyor. Ayrıca artık AMD Radeon WattMan teknolojisi, Enhanced Sync teknolojisi ve Game Advisor için oyun içi kontroller de sunuyor. Bu yeni sürüm aynı zamanda içerisinde Radeon ReLive, performans takibi, Radeon Chill, Kare Oranı Hedef Kontrolü (FRTC), Radeon FreeSync™ teknolojisi ve renk ayarları gibi AMD Radeon Software ekosistemine erişim de sunuyor.

AMD Radeon GPU deneyimini geliştirmek için güçlü optimizasyon araçları: Yeni ve güncellenmiş kullanıcı dostu araçlar, oyun ve sistem ayarlarını basitleştiriyor.

Radeon Game Advisor

Bu yeni sezgisel araç, oyuncuların oyun ayarlarını en akıcı animasyon ve görsel doygunluğun uygun karışımında çalıştırmalarını sağlıyor.

Radeon Settings Advisor

En iyi oyun deneyimi için tek tıkla, otomatik olarak sistem ve görüntü ayarları önerisi sunar

Upgrade Advisor

Bilgisayarın, oyunun geliştiricisinin önerdiği minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını gösterir ve gerektiği durumlarda AMD CPU ve GPU donanım yükseltme önerileri sağlar.

İlgili Etiketler