PC HocasıDonanımAMD Radeon RX 6700 Serisi için Çıkış Tarihi Sızdırıldı  
AMD Radeon RX 6700

AMD Radeon RX 6700 Serisi için Çıkış Tarihi Sızdırıldı  

 

NVIDIA ekran kartlarını çeşitlendirir de AMD durur mu? Tabii ki durmayacak. Bu kez hedefte AMD Radeon RX 6700 serisi var.

İki farklı modelden oluşması beklenen ve yine RDNA2 mimarisini kullanması beklenen ekran kartları için yeni iddialar gelmeye başladı bile. Hatta sadece özellikler konusunda değil, kartların çıkış tarihi konusunda da yeni bilgiler var.

AMD Radeon RX 6700 Serisi Mart ayında geliyor!

Yeni iddialara göre iki adet kart tanıtılacak. Bunlardan birisi RX 6700 modeli birisi de RX 6700 XT modeli olacak. İki modelin de Mart ayında tanıtılacağı söyleniyor. Tabii ki bu tarihle beraber sızan bazı özellikler de var.

Daha çok XT modeli için bilgiler ortaya çıkmış durumda. Buna göre 6700 XT modelinde, 2560 çekirdek bulunacak. 192 bit olacak ekran kartı, 12 GB GDDR6 bellek miktarına sahip olacak. Buna karşın RX 6700 modelinde de yine 192 bit ve 12 GB GDDR6 bellek kullanılması beklentisi var. Muhtemelen iki kart arasındaki fark çekirdek sayısı olacak.

AMD Radeon RX 6700

Tasarımlar konusunda ise XT serisinin değil ama AMD Radeon RX 6700 modelinin nasıl bir referans tasarım sunacağı konusunda bazı ipuçları var. Daha önce sızan bilgilere göre bu model 2 fanlı küçük bir model olacak. Ekran kartında 2 adet 8 pinli güç konnektörü de olacak.

Geri kalanlar için bir süre daha bekleyeceğiz. Sadece bu özellikler bile NVIDIA ile AMD savaşının orta segment için de devam edeceğini gösteriyor. Daha fazla bilgi elde edebilirsek, daha fazla yorum yapma şansımız olacak.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video