AMD RX 6800 XT

AMD RX 6800 XT HWBot’ta Zirveyi Gördü

  Google News

AMD RX 6800 XT, yakın zamanda satışa sunuldu. Yeni ekran kartları satışa çıktı ve testlerde yapılmaya başlandı.

Marka çok iddialıydı evet ama biz testleri daha çok merak ediyorduk. Çünkü geliştiriciler ya da son kullanıcılar bu kartı nasıl görecek bunu görmek istiyorduk. Testleri de görmeye başladık.

Son test bir kullanıcı tarafından yapıldı ve yeni ekran kartları HWBot rekoru kırdı. Sonuçlar çok ilginç.

AMD RX 6800 XT daha fazlasını verecek

Bir kullanıcı tarafından yapılan testlerde yeni ekran kartı herhangi bir ek soğutucu kullanılmadan hız aşırtma testine girdi.

Hız aşırtma ile kartı 2650 MHz seviyesine çıkaran kullanıcı, 3DMark FireStrike testinde HWBot listesinde 47.392 puan almayı başardı. Bu hamle kartın RTX 3090 modelini geçtiğini gösteriyor.

AMD RX 6800 XT

Şaşırtıcı derecede yüksek performans gösteren yeni kartın testlerinin de sıvı azotla soğutulan Ryzen 9 5950X işlemleriyle yapıldığını da belirtelim.

Sonuçlar gösteriyor ki NVIDIA ve AMD arasında daha sert bir yarış olacak. AMD bu kez öne geçmeyi başaracak gibi. Çünkü AMD RX 6800 XT markanın en yüksek seviyede kartı değil. Bunun daha da üstü var. 6900 XT modelleri var.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video