PC HocasıAndroidAndroid, 3 Milyar Adet Aktif Cihaz Sayısını Aştı

Android, 3 Milyar Adet Aktif Cihaz Sayısını Aştı

 

Android açık kaynaklı olduğundan, akıllı telefon üreticileri onu benimsemekte ve hatta cihazlarını farklılaştırmaya yardımcı olacak yeni çözümler üretme konusunda özgür kılındı. Bu durum, büyük akıllı telefon üreticilerinin büyük çoğunluğunun kendi özel işletim sistemi yerine Android kullanmasıyla başarılı bir yaklaşım oldu.

2014 yılında Google ilk kez 1 milyar aktif Android cihaza ulaştı ve 2019 yılında bu sayı 2.5 milyara yükseldi. Şimdi ise, aktif Android cihazlarının sayısı 3 milyon düzeyine ulaştı. Bu durum da bana göre, her geçen gün Android’in güçlendiğini ve yükselişindeki artışı her geçen yıl daha da arttıracağını gösteriyor.

Google I/O, 2020 yılında verilen bir aradan sonra bu hafta geri döndü. Etkinlik sırasında, Google’ın ürün yönetiminden sorumlu Başkan Yardımcısı Sameer Samat yeni dönüm noktasının duyurusunu yaptı. Aktif olarak kullanılan üç milyar cihaz ile, Android’in kullanıcı tabanı artık Apple’ın bu yıl itibariyle 1 milyar aktif cihaz tabanına sahip olan iOS‘u gölgede bıraktı.

Rakamlara bakacak olursak Android 2019 yılından bugüne kadar 500 milyon, 2017 yılından bugüne kadar ise 1 milyar Android cihazın etkinleştirildiğini gösteriyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/android-3-milyar-adet-aktif-cihaz-sayisini-asti-113429/ linkinden 12.06.2021 13:06:45 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Video